Aktuality

« zpět na seznam článků

Umístění naší školy na 2. místě v soutěži mezi školami Plzeňského kraje

Vloženo 14.09.2023

Již několik let Plzeňský kraj po ukončení školního roku vyhlašuje tři školy, jejichž žáci jsou nejúspěšnější ve vědomostních a sportovních soutěžích, které pod záštitou Plzeňského kraje organizuje Středisko služeb školám Plzeň za pomoci DDM Blovice a DDM Stod. Po sečtení výsledků za školní rok 2022/2023 získala naše škola při zohlednění velikosti školy a počtu žáků 2. místo mezi úplnými školami v Plzeňském kraji. Během školního roku se na základě výborných výsledků ve školních kolech podařilo osmnácti žákům naší školy postoupit do okresních kol olympiád a vědomostních soutěží. Mezi nejlepší umístění v okresních kolech patří 3. místo Petra Polívky v Zeměpisné olympiádě, 3. místo Silvie Ojsterškové v Soutěži cizích jazyků - německém jazyce a 6. místo Lucie Tobrmanové v Olympiádě z českého jazyka. Úspěchy se dostavily, jak už je na naší škole dlouholetou tradicí, i ve sportovních soutěžích. Družstva našich žáků a žákyň získala v okresním kole 1. místa ve volejbalu dívek i chlapců s postupy do krajského kola, kde chlapci vybojovali krásné 3. místo. Úspěšná byla naše družstva i v okresních kolech florbalových soutěží – 2. místa mladší žačky a starší žáci, 3. místo nejmladší žactvo a 3. místo mladší žáci. Škole se dařilo i v méně tradičních sportech, získali jsme 1. místo v okresním přeboru v softbalu a mladší i starší žačky obsadily shodně 4. místo v atletické soutěži Pohár rozhlasu, kde bylo nejvýraznějším úspěchem 1. místo Terezy Kopřivové v soutěži jednotlivců ve skoku vysokém.

Všem zúčastněným žákům patří gratulace k dosaženým výsledkům a všem učitelům, kteří žáky na soutěže trpělivě a dlouhodobě připravovali, patří uznání a velký dík.