Adopce na dálku

Dixón Naše škola je prostřednictvím Diecézní charity Plzeň zapojena do projektu Adopce na dálku již od roku 2004. Na počátku si sami žáci vybrali chlapce z Bolívie Dixóna, kterého naše škola podporovala po celou dobu jeho školní docházky. Když v roce 2014 Dixón svoji školní docházku ukončil, vybrali si žáci naší školy za „adoptivní spolužačku“ Sandra dívku Sandru, která je také z Bolívie. Peníze na každoroční příspěvek žáci naší školy získávají prodejem vlastních adventních či velikonočních výrobků a upomínkových předmětů při různých akcích.

Dopisy

Dopis březen 2020

Dopis prosinec 2019

Dopis červen 2019

Dopis srpen 2018

Dopis březen 2018

Dopis listopad 2017

Dopis červen 2017

Dopis únor 2017

Vánoční přání 2016

Dopis srpen 2016

Adopce v ZOO

Jako drtivá většina zoologických zahrad v ČR je také plzeňská ZOO zřizována svým městem, konkrétně Magistrátem města Plzně. Na jejím provozu se kromě příspěvku státu na chov nejohroženějších druhů světové fauny podílí již jen sponzorské dary organizací a jednotlivců. Drobní přispěvovatelé (tzv. kmotři) pomáhají zajistit chov jednotlivých zvířat.

A tak si naše škola v plzeňské ZOO adoptovala puštíka obecného.

Puštík obecný Puštík obecný Puštík obecný

Český název: Puštík obecný
Latinský název: Strix aluco
Délka těla: 37 - 39 cm
Hmotnost: 360 - 650 g
Rozpětí křídel: 94 - 104 cm
Délka života: až 18 let
Pohlavní dospělost: v 1 - 2 letech života
Způsob života: v páru
Rozšíření ve světě: Severní Afrika, západ Ruska, Afghánistán
Potrava: malí savci, ptáci, obojživelníci, červi a brouci
Doba sezení na vejcích: 28 - 30 dní
Počet mláďat: 2 - 5

• Důležité sdělení ředitelky školy
  • Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

Úkoly pro 1. stupeň byly zadány před ukončením výuky dne 10. 3. 2020 a zadávání dalších úkolů probíhá prostřednictvím e-mailové komunikace učitelů s rodiči žáků.

Zveřejňujeme plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni (i ty zadané před ukončením výuky dne 10. 3. 2020) a žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Pro žáky a cizí strávníky je školní jídelna do odvolání uzavřena.