Plán environmentální výchovy
Školní rok 2019/2020

Environmentální výchova je výchova k odpovědnému zacházení s životním prostředím, které má složku přírodovědnou, ekonomickou i mezilidskou. Školní program EVVO je součástí koncepce naší školy a prolíná se veškerým školním chováním, výukou, provozem školy i mezilidskými vztahy.

Děti učíme vnímat, pozorovat, srovnávat a hledat vzájemné vztahy a souvislosti mezi organismy a jejich prostředím a mezi organismy navzájem. Upozorňujeme na ekologické problémy a informujeme o možnostech dosažení trvale udržitelného rozvoje společnosti.

Cíl

Uplatňování ekologických aspektů ve vyučování:

Krátkodobé projekty

Exkurze

Dlouhodobé projekty

Spolupráce s ostatními

• Důležité sdělení ředitelky školy
  • Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

Úkoly pro 1. stupeň byly zadány před ukončením výuky dne 10. 3. 2020 a zadávání dalších úkolů probíhá prostřednictvím e-mailové komunikace učitelů s rodiči žáků.

Zveřejňujeme plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni (i ty zadané před ukončením výuky dne 10. 3. 2020) a žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Pro žáky a cizí strávníky je školní jídelna do odvolání uzavřena.