Informace o alergenech

Skladba jídelníčku ve školní jídelně

Při sestavování jídelního lístku se musíme řídit vyhláškou MŠMT a dodržovat výživové dávky. To, jak je plníme, si můžete přečíst na nástěnce školní jídelny (u bývalé kanceláře) každý měsíc. Aby byl jídelníček pestrý a zdravý, mělo by se v něm objevit maso drůbeží 3 x za měsíc, ryby 2 x, hovězí / králičí / divočina 5 x, vepřové maso 4 x, bezmasá jídla / luštěniny / zeleninová jídla 4 x a sladká jídla 2 x. I přílohy k hlavnímu jídlu mají svá pravidla a také se musí střídat. Ke kompletnímu obědu patří ještě salát nebo kompot a samozřejmě polévka, pití, někdy ovoce, zelenina, moučník, tvaroh či jogurt. I když se snažíme, aby se v naší jídelně vařila chutná a zdravá jídla, ne vždy se všem zavděčíme. Naším přáním je, aby všem chutnalo a na talířích zůstalo jen málo nesnědeného jídla.

Za celý kolektiv školní jídelny vedoucí A. Miková

Doporučená pestrost jídelníčků
Základní informace pro rodiče a žáky

• Důležité sdělení ředitelky školy
  • Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

Úkoly pro 1. stupeň byly zadány před ukončením výuky dne 10. 3. 2020 a zadávání dalších úkolů probíhá prostřednictvím e-mailové komunikace učitelů s rodiči žáků.

Zveřejňujeme plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni (i ty zadané před ukončením výuky dne 10. 3. 2020) a žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Pro žáky a cizí strávníky je školní jídelna do odvolání uzavřena.