Preventivní program Základní školy Chlumčany, okres Plzeň-jih

Program prevence rizikového chování pro plně organizovanou, malou, úplnou, vesnickou Základní školu Chlumčany, okres Plzeň-jih.

Úvod

Výchova žáků k předcházení a minimalizaci rizikového chování a všech jeho projevů, ke zdravému životnímu stylu, ke zvládání těžkých a složitých životních situací a rozvoji pozitivního sociálního chování je nedílnou součástí života a činnosti každé základní školy.

Pokud se k problémům, které každodenně vznikají, nechceme stavět naivně, alibisticky, až lhostejně, je třeba vytvořit srozumitelný a funkční Preventivní program, který vychází z konkrétních podmínek, konkrétní situace a rizik dané školy.

Program prevence rizikového chování pro Základní školu v Chlumčanech obsahuje cíl Preventivního programu, úvodní zdůvodnění aktivit a činností v oblasti prevence rizikového chování, vysvětlení základních pojmů spojených s tímto celospolečenským problémem, některé formy a projevy rizikového chování, rozdělení kompetencí a úkolů pro vedení školy, výchovného poradce, metodika prevence, jednotlivé třídní učitele a ostatní pracovníky ve škole.

Vlastní plán prevence rizikového chování pro ZŠ Chlumčany na školní rok 2019/2020 je tvořen zásadami, na kterých se společně dohodl pedagogický sbor a hlavními riziky, zjištěnými monitoringem, pozorováním a diskusemi o problémech jednotlivých tříd v rámci provozních porad a pedagogických rad. Dále jmenuje konkrétní specifické a nespecifické činnosti zaměřené na zkvalitnění klima tříd a školy, projekty a projektové dny, spolupráci s organizacemi činnými v oblasti prevence rizikového chování a další preventivní opatření a aktivity. Důležité je i hodnocení a závěry z předchozího školního roku 2018/2019.

Preventivní program obsahuje též Krizový plán, přehled vybraných platných předpisů pro oblast prevence rizikového chování a seznam spolupracujících organizací a spolků.

Zobrazit celý dokument - Prevence rizikového chování (2019/2020)

• Oznámení rodičům žáků 1. stupně
  • Oznámení rodičům žáků 9. ročníku
  • Hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019-2020
  • Od 1. 6. 2020 začne školní jídelna vařit pro cizí strávníky
  • Ošetřovné

Práce na 1. stupni probíhá prostřednictvím elektronické komunikace učitelů s rodiči žáků nebo přímo s žáky.

Plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni najdete pod jednotlivými odkazy. Žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Vaříme pro zaměstnance, cizí strávníky a žáky přihlášené k výuce. Pro ostatní žáky je školní jídelna stále uzavřena.

Jídelní lístek od 1. do 5. června 2020

Pondělí:
Polévka dýňový krém
Kuře pikant (kuře, lečo), brambor

Úterý:
Polévka hrstková
Maso soté na kari (maso, smetana), těstoviny

Středa:
Polévka slepičí s krupičkou
Pečené maso, kysané zelí, houskový knedlík

Čtvrtek:
Polévka z vaječné jíšky