Hledat

Aktuality

« zpět na seznam článků

Školní výlet 2. A a 3. A do Starého Plzence

Vloženo 23.06.2023

Ve čtvrtek 15. června se druháci a třeťáci společně vydali poznávat památky v okolí Starého Plzence. Nejdříve jsme se šli podívat na rotundu svatého Petra a Pavla, kde jsme se seznámili s historií této památky. Odtud jsme se vypravili na prohlídku středověkého hradiště a k základům kostela sv. Vavřince, na jehož kamenech děti s velkým zaujetím hledaly rytířské znaky. Všichni byli natěšení na hlavní cíl naší výpravy – na hrad Radyni. Při pohledu na protější kopec, kde se hrad nachází, bylo slyšet obavy, že to někdo nezvládne. Městem jsme prošli raz dva jen s jednou zastávkou u zahrady s drůbeží. Zde děti nejvíce zaujal krocan. Odtud jsme si dali za cíl konec města, kde byla zastávka na občerstvení. A tady jsme zcela neplánovaně zastavili před areálem bývalého dětského tábora, kde provozuje Plzeňská železnice muzejní úzkorozchodnou trať. K radosti všech jsme se mohli svézt. Odtud jsme prošli skalní stezkou přes Andrejšky a vystoupali až na Radyni. Tady na nás čekala milá paní průvodkyně, která nás seznámila s historií, s pověstí o Radoušovi i s mnoha dalšími zajímavostmi. Po zdolání 114 schodů jsme pohlédli z věže na široké okolí. Po prohlídce hradu si děti zakoupily upomínkové předměty a občerstvení. Zbytek času jsme ještě využili k návštěvě vyhlídky Vysoký štont, kde se nám naskytl úchvatný pohled na královský hrad. Počasí nám přálo a všichni jsme si výlet užili.

Mgr. H. Voráčková, Mgr. L. Škvárová

Práce dětí:

Školní výlet

Ve čtvrtek jsme byli na školním výletě. Došli jsme k rotundě a tam byl hezký výhled na Radyni. Potom jsme šli městem, došli jsme na jedno místo a tam jsme se svezli vláčkem, potom jsme šli lesem na Radyni. Když jsme došli na Radyni, měli jsme prohlídku. V hradě byly tam strmé schody. Lezli jsme až nahoru a tam byl krásný výhled do krajiny. Potom jsme šli na autobus a ten nás odvezl do školy. A moc se mi to líbilo.

Mikuláš Dušek 2. tř.

Ráno nás vyzvedl autobus u školy. A jeli jsme na hrad Radyni. Když jsme přijeli do Starého Plzence, tak jsme šli na rotundu sv. Petra a Pavla. A tam jsme se nasvačili a šli jsme se podívat na hradiště. A viděli jsme tam kamenné základy středověkého kostela. Potom jsme sešli do Starého Plzence. Chvíli jsme šli městem a potom jsme se svezli na vláčku. Potom jsme vešli do lesa. Viděli jsme Andrejšky. Potom jsme došli na Radyni. Tam jsme měli prohlídku hradu. Potom jsme se nasvačili a šli jsme se podívat na vyhlídku. Potom jsme šli zpátky a tam na nás čekal autobus. Moc se mi to líbilo.

Lucie Regnerová 2. tř.

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Pozvánka na koncert
  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ DRUŽINY
  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ JÍDELNY
  • Informační leták k HHC

 
Zobrazit podrobnosti...

Plánované akce

24. 06. 2024
Exkurze – robotika, virtuální realita a 3D tisk (Katedra informatiky FPE Plzeň) – 7. ročník

24. 06. 2024
Letní koncert CHDS a jeho hostů (Chlumčany)

27. 06. 2024
Rozloučení deváťáků se školou

27. 06. 2024
Vyhlášení nejlepších sportovců školního roku

28. 06. 2024
Rozdávání vysvědčení (jedna vyučovací hodina)

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 24. do 28. června 2024

Pondělí:
Bílá polévka se švestkami1,6,7
Srbská směs 1, rýže, moučník 1,3,7
džus

Úterý:
Polévka zeleninová z vaječné jíšky 1,6,7,9
Nudlový nákyp s tvarohem1,7,3
mléko 7

Středa:
Polévka rajská s kapáním 1,3,7,6,9
Přírodní ryba 4,7, brambor 7, tatarka 7
mléko 7

Čtvrtek:
Polévka cizrnová 6,7,9
Domažlické ragú 1,3,7,6,9, houskový knedlík 1,3,7
čaj

Pátek:
Polévka zeleninový vývar s těstovinou 1,3,6,7,9

Výdej od 8:30 hodin (žáci, zaměstnanci):
Balíček: Hamburger 1 v housce, sušenka

Výdej pro cizí strávníky:
Hamburger 1 brambor 7, salát

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2024 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign