Hledat

Aktuality

« zpět na seznam článků

Zapojení školy do programu RECYKLOHRANÍ

Vloženo 15.06.2023

Školní Recyklační program Recyklohraní vznikl v září roku 2008 se záměrem podpořit environmentální výchovu v mateřských, základních a středních školách v České republice. Cílem projektu je prohloubit znalost žáků a studentů v oblasti předcházení vzniku, třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení. Od roku 2020 došlo k rozšíření témat o problematiku šetrné spotřeby vody a následně ještě o téma klimatická změna. Nad vznikem projektu v roce 2008 převzalo záštitu MŠMT České republiky a je spolufinancován společnostmi, které se v České republice specializují na zpětný odběr a recyklaci.

  • ECOBAT s.r.o. – zpětný odběr baterií
  • ELEKTROWIN a.s. – zpětný odběr elektrozařízení

Základní škola Chlumčany je již dlouhodobě do programu Recyklohraní přihlášena.

Naše práce spočívá v tom, že se každý rok zapojujeme do plnění čtyř osvětových úkolů, které tým Recyklohraní vyhlašuje během školního roku. Úkoly si rozdělujeme mezi jednotlivými třídami, jejich náročnost je přizpůsobena věku žáků. Za každý splněný úkol dostaneme odměnu v podobě bodů, které se sčítají.

Kromě toho celý školní rok sbíráme drobná elektrozařízení, baterie, tonery a také mobilní telefony. Za odevzdané kilogramy zpětného odběru a podle počtu kusů mobilních telefonů získáváme též body. Vloni vyhlásil tým Recyklohraní novou soutěž- „Celoroční hru“ pro zapojené školy a podle umístění dostaly školy finanční odměnu. Vloni se nám podařilo získat malou odměnu, úspěchem bylo vyhlášení 10 nejaktivnějších škol v kraji, kde jsme se dostali na 10. místo v Plzeňském kraji.

Pro letošní školní rok 2022/23 přišel tým Recyklohraní s novinkou, a sice s vyhlášením Celoročního cíle, který si školy stanoví a průběžně budou informovat o jeho plnění. K této výzvě jsme se přihlásili a věnovali jsme se problematice Šetrné spotřeby vody. Vynaložené úsilí přineslo své ovoce v podobě 97. místa v Celoroční hře (z 1700 zapojených škol) a 3. místa v rámci Plzeňského kraje.

Z dosažených výsledků máme radost a budeme se i nadále snažit vštěpovat žákům vztah k přírodě a ochraně životního prostředí.

L. Škvárová

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ DRUŽINY
  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ JÍDELNY
  • Sešity a pomůcky pro 2. stupeň

 
Zobrazit podrobnosti...

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 22. do 26. července 2024

Pondělí:
Polévka zeleninová s celestýnskými nudlemi 1,3,6,7,9
Pečená krkovice 1, brambor

Úterý:
Polévka celerová 1,6,7,9
Španělský ptáček 1,3,6, rýže

Středa:
Polévka čočková 3,7,9
Smažený karbanátek 1,3,6,7,9, brambor 7

Čtvrtek:
Polévka francouzská 1,6,7,9
Lívance se skořicí a cukrem 1,3,7

Pátek:
Polévka vývar s pohankou 1,6,7,9
Rajská omáčka s mletým masem 1,3,6,7,9,
houskový knedlík 1,3,7

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2024 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign