Hledat

Školní akce

« zpět na seznam článků

Okresní kolo Matematické olympiády 2021/2022 (71. ročník)

Vloženo 27.01.2022

Ve středu 26. ledna 2022 proběhlo na naší základní škole okresní kolo 71. ročníku Matematické olympiády, do kterého postoupili celkem 4 žáci v kategoriích Z5 (5. ročník) a Z9 (9. ročník). V kategorii Z5 nás reprezentoval jediný řešitel, Daniel Weber. Řešitelkami v kategorii Z9 byla trojice Eliška Bártová, Adéla Matoušková a Sandra Kušneriková.

Akce tradičně pořádána centrálně v Plzni byla z důvodu pandemie onemocnění Covid-19 a s tím spjatými opatřeními přesunuta na půdy základních škol, kdy se zadávajícími a dozorujícími stali zpravidla učitelé matematiky. Naštěstí jsme, oproti jiným školám, nebyli v situaci, kdy by měl některý z řešitelů nařízenou karanténu, což by znamenalo řešit úlohy sice v pohodlí domova, ale po celou dobu být snímaný prostřednictvím platformy MS Teams se zapnutou kamerou a mikrofonem.

Pro zadavatele (vyučující) začínalo okresní kolo již v 7.45, kdy bylo všem základním školám s řešiteli, kteří postoupili do okresního kola, zasláno zadání příslušných kategorií. To bylo třeba vytisknout, rozmnožit a připravit v dostatečném počtu žákům. Pro ty vše začalo v 8.00, kdy se všichni řešitelé prostřednictvím videohovoru spojili s DDM Blovice, které pro náš region celou akci zaštiťuje. Žákům bylo popřáno štěstí, vysvětlen průběh okresního kola a sděleny instrukce k samotnému vypracování úloh Matematické olympiády. Žáci kategorie Z5 měli časovou dotaci 90 minut a řešili 3 nelehké úlohy. Kategorie Z9 řešila 4 úlohy, na jejichž vyřešení byla stanovena časová dotace 4 hodiny čistého času.

Všichni naši žáci přistoupili k řešení i přípravě zodpovědně. Časovou dotaci na úlohy dokonce celou nepotřebovali! Uvidíme tedy jejich umístění v okresním kole a snad se alespoň někteří probojují i do kola krajského. Držíme palce. Teď už je to nicméně pouze v rukách externích opravujících, které jsou pro toto kolo Matematické olympiády vybráni.

Zájemce o Matematickou olympiádu můžeme odkázat na web soutěže (http://www.matematickaolympiada.cz), kde bude za nedlouho v sekci Olympiáda pro ZŠ umístěno zadání 71. ročníku okresního kola. Každý si tak může zkusit vyřešit úlohy, se kterými se museli vypořádat naši žáci 5. a 9. třídy.

Mgr. Jan Frank, Ph.D.

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ DRUŽINY
  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ JÍDELNY
  • Sešity a pomůcky pro 2. stupeň

 
Zobrazit podrobnosti...

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 22. do 26. července 2024

Pondělí:
Polévka zeleninová s celestýnskými nudlemi 1,3,6,7,9
Pečená krkovice 1, brambor

Úterý:
Polévka celerová 1,6,7,9
Španělský ptáček 1,3,6, rýže

Středa:
Polévka čočková 3,7,9
Smažený karbanátek 1,3,6,7,9, brambor 7

Čtvrtek:
Polévka francouzská 1,6,7,9
Lívance se skořicí a cukrem 1,3,7

Pátek:
Polévka vývar s pohankou 1,6,7,9
Rajská omáčka s mletým masem 1,3,6,7,9,
houskový knedlík 1,3,7

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2024 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign