Hledat

Aktuality

« zpět na seznam článků

Návštěva obecního úřadu v Chlumčanech

Vloženo 03.11.2023

V úterý 17. října jsme se žáky 3. třídy po domluvě s paní starostkou V. Štejrovou navštívili obecní úřad v Chlumčanech. Součástí učiva prvouky ve 3. ročníku je také téma Obce, proto jsme rádi přivítali tuto nabídku.

Paní starostka nás nejprve přivítala ve své kanceláři. Pověděla nám o své práci starostky a pak zamířila do historie obce. Vyprávěla pověsti a legendy o Chlumčanech, některé z nich žáci znali z hodin prvouky. Zajímavé vyprávění bylo o znaku Chlumčan, který zdobí kancelář starostky. Žáci se také dozvěděli o průmyslu a zemědělství v obci. Zábavná pro děti byla hra „ Na volby“. Starostka vyzvala děti, aby přemýšlely o tom, kdo by se chtěl stát starostou. „Budoucí starostové “měli pak vymyslet, čím by zaujali své voliče. Děti zjistily, že to není vůbec jednoduché a k pochopení voleb a i samotné práci starostů budou potřebovat ještě spoustu času.

Po návštěvě obecního úřadu jsme se vypravili na krátkou vycházku obce. Z úřadu jsme zamířili na náměstí B. Kašpara, do ulice Ke Kazamátu, odtud ke kapli Panny Marie, ke hřbitovu a zpět do školy okolo rybníka Hráz. Vycházku jsme zakončili u školy, kde jsme si prohlédli informační tabuli o historii školy.

L. Škvárová

Byli jsme na obci. Povídali jsme si o chlumčanských legendách. A zahráli jsme si na volby. Pak jsme šli na procházku. Viděli jsme kapličku, Kazamat, hřbitov, Hráz. Moc se mi to líbilo.
L. Regnerová

Šli jsme na obecní úřad. Povídali jsme si s paní starostkou o Chlumčanech. Šli jsme na náměstí B. Kašpara. U pomníku jsme si povídali, kdo tam zemřel. Od pomníku jsme šli ke kapličce a tam jsme si povídali o vzniku. Potom jsme šli ke hřbitovu, kde umřela jedna holčička, která se jmenovala Anička. Po ní se hřbitov jmenuje.
M. Bobek

Šli jsme se třídou na obecní úřad. A tam jsme si povídali o pověstech. Pak jsme si zahráli na volby. Moc mě to bavilo. Potom jsme se šli podívat na kapličku, na hřbitov, na náměstí Bohuslava Kašpara a tam jsme si četli na pomníku o druhé světové válce. A pak jsme šli do školy. Ve škole jsme si povídali. Moc se mi to líbilo.
R. Růžičková

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ DRUŽINY
  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ JÍDELNY
  • Sešity a pomůcky pro 2. stupeň

 
Zobrazit podrobnosti...

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 22. do 26. července 2024

Pondělí:
Polévka zeleninová s celestýnskými nudlemi 1,3,6,7,9
Pečená krkovice 1, brambor

Úterý:
Polévka celerová 1,6,7,9
Španělský ptáček 1,3,6, rýže

Středa:
Polévka čočková 3,7,9
Smažený karbanátek 1,3,6,7,9, brambor 7

Čtvrtek:
Polévka francouzská 1,6,7,9
Lívance se skořicí a cukrem 1,3,7

Pátek:
Polévka vývar s pohankou 1,6,7,9
Rajská omáčka s mletým masem 1,3,6,7,9,
houskový knedlík 1,3,7

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2024 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign