« zpět na seznam článků

Beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou

Vloženo 21.11.2019

ZŠ Chlumčany je zapojena do projektu na podporu čtenářské gramotnosti z „Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání II Blovice a Přeštice”, jehož realizátorem je MAS Aktivios, z.s. V rámci projektu byly škole poskytnuty zdarma knihy Ztraceni v čase pro společné čtení. Po přečtení knihy byla zároveň přislíbena i beseda s autorkou.

Žáci 5. a 6. tříd byli předem seznámeni s tímto plánem a moc se těšili na společné setkání. Knihu Ztraceni v čase četli s velkým zájmem a nemohli se od ní odtrhnout. Velmi zajímavé byly i následné debaty nad přečtenými kapitolami, kdy se děti zamýšlely, jak by se zachovaly, kdyby byly na místě hlavního hrdiny – Martina.

V úterý 12. listopadu 2019 zavítala paní Petra Braunová k nám. Velice poutavě vyprávěla o své práci, o svých knihách i o své rodině. Děti se zaujetím poslouchaly a následně ji zahrnovaly zvídavými dotazy. Beseda se nesla v přátelském duchu. Na závěr se Petra Braunová zájemcům podepsala a vyfotografovala se s nimi.

Mgr. Helena Voráčková

V úterý 12. listopadu k nám přijela spisovatelka Petra Braunová. Paní Braunová nám říkala, proč napsala Ztraceni v čase. Ztraceni v čase je má oblíbená kniha. Přinesla nám ukázat dvě knížky. Jedna knížka se jmenovala Ema a kouzelná kniha. Chtěla bych si ji přečíst. Paní Braunová nám také vyprávěla, jak se dostala k psaní knížek. Také jsme se mohli ptát na různé otázky. Na konci jsme se s ní vyfotili. Byla moc sympatická. Beseda se mi líbila.“
N. Regnerová, 5. třída

« zpět na seznam článků

• Důležité sdělení ředitelky školy
  • Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

Úkoly pro 1. stupeň byly zadány před ukončením výuky dne 10. 3. 2020 a zadávání dalších úkolů probíhá prostřednictvím e-mailové komunikace učitelů s rodiči žáků.

Zveřejňujeme plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni (i ty zadané před ukončením výuky dne 10. 3. 2020) a žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Pro žáky a cizí strávníky je školní jídelna do odvolání uzavřena.