« zpět na seznam článků

Exkurze do Černošína

Vloženo 23.10.2019

Žhavé téma ochrany životního prostředí se v poslední době stává častým tématem diskuzí. Naši druháci a třeťáci měli možnost navštívit výukové centrum v Černošíně, provozované společností EKODEPON, s.r.o. Výukové a školicí centrum je unikátní zařízení, kde se snoubí teorie s praxí. Odborně vyškolený lektor nám vzájemnou komunikací se žáky předal informace o kompletním systému správného nakládání s odpady, které vznikají v domácnostech. Děti byly překvapeny ze vzorků surovin, které jsou z vytříděného odpadu vyráběny, a které bývají následně opět využity pro výrobu dalších výrobků.

Některé nově vytvořené výrobky také obdivovaly. Z vybavené učebny všichni mohli prostřednictvím okenního průhledu sledovat provoz dotřiďovací linky odpadů, na kterou jsme se šli poté podívat zblízka. Všichni prošli naučnou stezku, která byla lemována informačními panely. Na nich byly působivou formou vyobrazeny „cesty“ odpadů. Velkým překvapením pro děti se stala velmi vysoká a rozlehlá hromada odpadků, kterou rozhrnoval speciální stroj.

Smyslem naší exkurze bylo v praxi ukázat, co se děje s odpady, když nejsou tříděny a jsou odkládány pouze do sběrných nádob a současně ukázat, co se děje s odpady, když je s nimi správně nakládáno - to znamená, když jsou správně tříděny do kontejnerů nebo odkládány ve sběrných dvorech odpadů. Z rozhovoru s dětmi po návratu do školy vyplynulo, že čas věnovaný této exkurzi měl smysl.

Šárka Skutková

« zpět na seznam článků

• Důležité sdělení ředitelky školy
  • Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

Úkoly pro 1. stupeň byly zadány před ukončením výuky dne 10. 3. 2020 a zadávání dalších úkolů probíhá prostřednictvím e-mailové komunikace učitelů s rodiči žáků.

Zveřejňujeme plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni (i ty zadané před ukončením výuky dne 10. 3. 2020) a žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Pro žáky a cizí strávníky je školní jídelna do odvolání uzavřena.