Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

ROZUMÍM

Hledat

Školní akce

« zpět na seznam článků

Den zdraví

Vloženo 06.03.2015

Den zdraví se uskutečnil 27. 2., za účelem zopakovat si základní věci či informace, které by už žáci měli znát a samozřejmě i se něco nového přiučit. Měli jsme na všechny stanoviště 5 vyučovacích hodin, při kterých jsme strávili každou hodinu v jiné učebně a pokaždé o jiném tématu, ale drželi jsme se toho tématu zdraví, které je pro nás tak důležité. První hodinu jsme si v podstatě řekli ty nejzákladnější informace v naší třídě, poté co skončila, přestěhovali jsme se do učebny fyziky a chemie, kde nás seznámili s návodem na první pomoc, kterou už pravděpodobně každý znal. Sama si myslím, že to byl velice dobrý nápad, protože jsme si to mohli i sami vyzkoušet. Nebo jaký je rozdíl mezi bulimií a anorexií. Poté jsme se stěhovali na třetí vyučovací hodinu do naší tělocvičny, kde jsme běhali „Olympijský víceboj “. Soutěžili jsme mezi sebou. Na čtvrtou vyučovací hodinu jsme přešli do učebny anglického jazyka, kde se nám představil mluvčí České policie a vysvětloval všem, proč nemáme užívat drogy, které hodně škodí zdraví. A poslední 5 vyučovací hodinu jsme vařili „Pribináček“ a poté se ho snažili prodat a utržit částku, která šla na adopci na dálku.

Zuzana Šestáková, žákyně 9. ročníku

 

V pátek 27. února byl pro žáky 2. stupně uspořádán projektový den, který byl zaměřen na zdraví. Žáci se během dopoledne setkali s pracovníky odborné poradny, kteří je poučili o návykových látkách, poruchách příjmu potravy a také připomněli postupy a zásady první pomoci. Další besedu si pro žáky připravil mluvčí PČR Jan Koželuh na téma neustále rostoucího nebezpečí sociálních sítí a rizikové komunikace na internetu. Připravena byla také malá soutěž, při které si v několika disciplínách mohli žáci zjistit svoji fyzickou zdatnost. Jako závěr dopoledne si každá třída připravila jedno jednoduché a především zdravé jídlo (např. zeleninový salát, vegetariánskou pizzu nebo osvěžující zázvorovou limonádu). Svoje výrobky si poté žáci napříč třídami navzájem kupovali a společně tak přispěli na školou adoptovanou dívku a také na puštíka, kterého škola adoptovala v plzeňské zoo. Vše, co žáci připravili, se také prodalo a na charitu tak přispěli nečekaných 1700 Kč. Celý projektový den jsme si užili, dozvěděli jsme se mnoho nových informací o návykových látkách, poruchách příjmů potravy a nakonec jsme si pro ostatní žáky připravili chutný nízkotučný tvaroh.

Jakub Duchek, žák 9. ročníku

 

27. 2. proběhl den zdraví. U kterého jsme se mněli nejen pobavit, ale i dozvědět spoustu zajímavých věcí. Bylo to zábavné, ale i poučné. Hlavně to kouření. Když nám ta paní ukázala obrázky, co kouření provádělo s naším tělem, tak si myslím, že asi nikdo kouřit nechce. Pote jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme měli olympiádu, plnili jsme různé úkoly, ale hlavně jsme se přesvědčili o naší zdatnosti. S policistou jsme besedovali o kyberšikaně. Bylo to velmi poučné. A nakonec jsme poslední hodinu šli do kuchyně. Vařili jsme tvaroh. Měli jsme to těžší, jelikož jsme to dělali až pátou hodinu, ale přesto se podařilo všechno prodat. Celý den jsme si užili.

Eliška Fuxová

 

Během 1. hodiny jsme se seznámili s mnoha informacemi a tím obohatili naše znalosti. 2. hodinu jsme zjišťovali informace o následcích kouření, anorexie a také jsme si zopakovali první pomoc. Přišlo mi zajímavé, že po 24 hodinách bez cigarety klesá úroveň CO2 v naší krvi o 50%, že v cigaretách je obsaženo mnoho jedů jako arzen, oxid siřičitý, toluen, amoniak a kyanovodík. Podle mně to bylo nejzábavnější stanoviště ze všech. Při 3. hodině jsme dělali různé sportovní aktivity, jako T-běh, hod míčem ze sedu a držení rovnováhy. Další hodinu jsme měli besedu s policistou. 5. hodinu jsme vařili a prodávali výrobek (pribináčky). Osobně bych Den zdraví hodnotil kladně.

David Žahour

 

První beseda se týkala drog a různých typů závislostí. Bylo to fajn, byli jsme v různých skupinách, dozvěděli jsme se, jak se starat o své tělo, o první pomoci, škodlivosti kouření. Potom byl na řadě víceboj v tělocvičně.

Jakub Fröhlich

 

Dne 27. 2. 2015 se uskutečnil „Den zdraví“. Žáci se setkali se zdravovědou, ukazovali si praktickou ukázku, jak zavázat zraněného a zkoušeli resuscitaci na panně. Dozvěděli se, jaké následky má bulimie a anorexie, jak jim předejít. V další hodině si učitelé společně s 9.A připravili pro děti „tělesnou zdatnost“. Děti si měly vyzkoušet, jak na tom jsou. Byly tam různá stanoviště. Třeba T-běh, hod v sedě, stání na jedné noze se zavřenýma očima na čas a mnoho dalšího. Další v programu byla přednášku od mluvčího české policie Jana Koželuha. Ten dětem přednášel hlavně o kyberšikaně, čemu by měli děti předejít, co (ne)zveřejňovat na sociální sítě, komu (ne)dávat telefonní číslo a co v takovém případě dělat.

Ivana Berglová

 

27. února byl Den zdraví. Žáci měli naplánovaných 5 vyučovacích hodin. První hodinu byli s třídním učitelem, který jim řekl, jak bude probíhat celý den. Na druhou hodinu se žáci 9. třídy přestěhovali do tělocvičny, kde byla připravená „překážková dráha“ a následoval hod míčem. Po vyčerpávající druhé hodině šla 9. třída do učebny fyziky a chemie, kde na ně čekala paní doktorka se svými spolupracovnicemi, a žáci byli rozděleni do tří skupin. První skupina měla na starosti škodlivost cigaret, druhá skupina anorexii a třetí skupina první pomoc. V první skupině jsme viděli, jak vypadají zakouřené a zdravé plíce a jaké jsou následky kouření. Žáci museli sami říct, jaké jsou následky kouření a problémy. V druhé skupině byli žáci poučeni jak zdravě jíst a co dělat v případě blízké osoby se začátkem anorexie. Viděli obrázky jedné z nejhorších anorexií. Dozvěděli se, že anorektičky umírají dřív než normální lidé, protože nemají imunitu k odbourání bacilů. Ve třetí skupině s paní doktorkou se naučili, jak se správně zachovat při autonehodě a jak poskytnout první pomoc, třeba masáž srdce. Ve čtvrté hodině navštívil školu mluvčí policie ČR, který mluvil o kyberšikaně, která se projevuje hlavně na sociálních sítích. Pouštěl žákům video, kde se odehrála situace dívky, která byla sledována mužem, který si o ní zjistil vše díky sociální síti Facebook. Poslední hodinu, tedy pátou, se 9. třída dostala do kuchyňky, ve které připravila svůj pokrm, který pak prodával. Částka z prodaných výrobků šla na charitu.

Václav Valenta

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Úpravy v provozu školy od 17. 5. 2021
  • Sportovní příměstský tábor
  • Summer Camp 21 - Dotkni se přírody
  • Šatník - pro rodiče samoživitele

 
Zobrazit podrobnosti...

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

  • Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou dýchacích cest (úst a nosu), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95), zdravotnická obličejová maska (např. chirurgická nebo jednorázová rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška. Chirurgická rouška postačuje jako dostatečná ochrana pouze žákům.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 14. do 18. června 2021

Pondělí:
Polévka rybí s pohankou 1,4,6,7,9
Vepřové na česneku 1,6,7,9, rýže/ředkvička,
čaj instantní

Úterý:
Polévka hrachový krém 6,7,9
Selská hrouda se sýrem, bramborová kaše 7,
zeleninový salát, čaj ovocný, mléko kokos

Středa:
Polévka kmínová s vejci 1,3,6,7,9
Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem 1,3,7,
sirupová voda

Čtvrtek:
Polévka zeleninová s játrovou rýží 1,3,6,7,9
Kuřecí plátek na bylinkách 1,7, brambor, OVOCE
čaj s citrónem, melta 1,7

Pátek:
Polévka drůbková s kapáním 1,3,6,7,9
Znojemský guláš 1,6,7,9,12, bramborové
noky /těstoviny 1,12, zeleninová obloha, džus

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2021 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign