Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

ROZUMÍM

Hledat

Školní akce

« zpět na seznam článků

Masopust ve škole

Vloženo 05.03.2015

Bylo 20. 2. a my jsme měli maškarní ve škole. Ráno jsme přišli do školy. První dvě hodiny jsme se učili. O velké přestávce jsme se začali převlékat do masek a líčit se. Následoval odchod do tělocvičny. Když jsme tam došli, každá třída si našla své místo na lavičce. Paní učitelka to zahájila. Následovala promenáda masek. Každá třída se prošla. Paní učitelka vyhlásila vítěznou masku. Když se prošly všechny třídy, následoval tanec podle paní učitelek. Potom jsme se rozdělili na skupinky. Dostali jsme noviny, měli jsme jimi polepit svého kamaráda. Když všechny skupiny někoho polepily, děti se vyfotografovaly a dostaly odměnu. Následovala novinová bitva. Rozdělili jsme se na kluky a holky. Zmačkali jsme noviny do koulí, bylo odstartováno. Házeli jsme je všelijak. Paní učitelka to ukončila, Bylo to nerozhodně. Potom jsme vše uklidili, následoval volný tanec. Pobíhali jsme po tělocvičně a různě se točili. Nakonec jsme odešli z tělocvičny. Dostali jsme ovocné pitíčko. Moc se mi to líbilo.

Jan Beránek, IV. tř.

 

Ráno jsme přišli do školy. Dvě hodiny jsme se učili a potom šli do tělocvičny, kde jsme si sedli na lavičku. Paní učitelka z družiny nám řekla, co budeme dělat. Každá třída přešla lavičku. Potom jsme se rozestoupili, každé dítě si stouplo za masku, která se mu líbila. Potom jsme tančili podle paní učitelek. Každá třída se rozdělila na kluky a holky. Z každé party bylo vybráno dítě, které bylo obaleno novinovým papírem. Rozdělili jsme se na velké skupiny holek a kluků. Z novin jsme udělali koule a začala bitva. Házeli jsme po sobě. Pak jsme uklízeli a holky byli první. Paní učitelka z družiny pustila písničky a každý mohl tancovat podle sebe. Moc se mi to líbilo.

Denisa Vokračková, IV. tř.

 

V masopustu byla opravdová zábava. Byla tam novinová bitva mezi kluky vs holky, soutěž o nejlepší masku a sklízení novin. Hráli jsme si na vláček. Honil jsem se s Patrikem, Ondrou, Kubou a Lukášem.

Filip Lösch, II. tř.

 

Mně se masopust opravdu líbil, protože tam byla novinová bitva, soutěž o nejlepší masku, dělání strašáka Kuby, uklízení novin. Já jsem si s Filipem, Kubou, Lukášem a Patrikem udělali vláček a taky honičku. Byl jsem za trpaslíka.

Ondra Toman, II.tř.

 

Maškarní bylo moc hezké. Byly tam i krásné masky. Všechno to bylo moc zábavné. A dělali jsme tam i panďuláky. Kluci dělali kluka a holky dělaly dívku z novin. Hráli jsme i novinovou válku.

Bára Katonová, III.tř.

 

V pátek 20. února jsme měli ve škole masopust. První dvě hodiny jsme se učili. Po svačině jsme šli do tělocvičny. Každá třída tam měla své místo. Když jsme se všichni sešli, paní učitelka nám vysvětlila, co budeme dělat. Pak jsme měli promenádu. Začínali jsme od 1. tř. do 5. tř. Každá třída si stoupla do řady a my jsme si stoupli za tu nejhezčí masku. Po vyhlášení masek jsme tančili podle paní učitelky. Potom se každá třída rozdělila na kluky a holky. Vzali jsme Matěje a obalili ho do novin. Pak jsme měli koulovanou z novin. Rozdělili jsme se na kluky a holky. Protože se nevědělo, kdo vyhrál, byl pak úklid, který vyhrály holky. Nakonec jsme měli volný tanec. Po tanci jsme šli do tříd. Bylo to hezké všechno, až na úklid, bylo to zábavné a docela vtipné.

Tomáš Vrba, IV. tř.

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Úpravy v provozu školy od 17. 5. 2021
  • Sportovní příměstský tábor
  • Summer Camp 21 - Dotkni se přírody
  • Šatník - pro rodiče samoživitele

 
Zobrazit podrobnosti...

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

  • Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou dýchacích cest (úst a nosu), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95), zdravotnická obličejová maska (např. chirurgická nebo jednorázová rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška. Chirurgická rouška postačuje jako dostatečná ochrana pouze žákům.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 14. do 18. června 2021

Pondělí:
Polévka rybí s pohankou 1,4,6,7,9
Vepřové na česneku 1,6,7,9, rýže/ředkvička,
čaj instantní

Úterý:
Polévka hrachový krém 6,7,9
Selská hrouda se sýrem, bramborová kaše 7,
zeleninový salát, čaj ovocný, mléko kokos

Středa:
Polévka kmínová s vejci 1,3,6,7,9
Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem 1,3,7,
sirupová voda

Čtvrtek:
Polévka zeleninová s játrovou rýží 1,3,6,7,9
Kuřecí plátek na bylinkách 1,7, brambor, OVOCE
čaj s citrónem, melta 1,7

Pátek:
Polévka drůbková s kapáním 1,3,6,7,9
Znojemský guláš 1,6,7,9,12, bramborové
noky /těstoviny 1,12, zeleninová obloha, džus

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2021 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign