Vloženo 29.11.2017
Ve čtvrtek 23. listopadu jsme se s žáky IX. třídy vydali na malý výlet. Jednalo se o několikakilometrovou procházku slunným a lehce mrazivým dnem, projížďku autobusem a vlakem a občerstvení na nádraží. To vše bylo protkáno malou kulturní vložkou - divadelním představením v angličtině. Představení Peter Black 3 se konalo v Pekle, kam se většina žáků kupodivu těšila. Nekompromisní sprint dvaceti lidí z nádraží do Pekla za necelých 20 minut nám vynesl výsadu obsadit první řady divadla. Díky tomu byli žáci velmi blízko hercům a neměli problém vidět či slyšet, co se na jevišti děje. I přes poměrně složitý a rychle mluvený projev v anglickém jazyce, který herci bravurně ovládali, žáci představení rozuměli. (Dokonce jsme se na něj pomocí zaslaných materiálů trochu připravovali). Po skončení žáci přiznali, že se jim představení líbilo a že to bylo super. Jakožto učitelka anglického jazyka jsem byla mile překvapena a potěšena vesměs pozitivními reakcemi všech žáků, dokonce i těch, u kterých bych to nečekala. Milou třešničkou na dortu celého sportovně- kulturního dopoledne se ukázalo být chování deváťáků, kteří se navzdory všem očekáváním rozhodli, že se budou chovat jako dospělí a kultivovaní lidé. Nebylo tedy třeba napomínání, křičení či stíhání běžícího davu v ulicích. Zkrátka krásný den!
Útržky z reakcí žáků:
„Viděli jsme, že herci měli role perfektně zvládnuté, dokonce i s přízvuky. Celý příběh dobře zapadal do sebe, nic šíleného, nic slabého. Jejich angličtině bylo pěkně rozumět a také jsme je moc dobře mohli slyšet díky mikrofonům.“
„Představení se mi líbilo a bylo srandovní a myslela jsem si, že tomu nebudu rozumět, ale rozuměla jsem tomu.“
„Herci mi přišli sympatičtí a hráli velmi dobře.“
„...bylo to velmi zábavné a nejvíc se mi líbilo, jak zpívala ta paní.“
„Skoro všechno jsem rozuměla, některé věty jsem trochu nepostřehla, ale domyslela jsem si je. Jinak jsem ráda, že jsme tam jeli, bylo to zase něco jiného než české divadlo.“
Mgr. Michaela Hofrajterová
07. 03. 2025 - 16. 05. 2025
Plavecký výcvik (Klatovy) – 2. a 3. ročník (7. 3., 14. 3., 21. 3., 28. 3., 4. 4., 11. 4., 25. 4., 2. 5., 9. 5. a 16. 5. 2025)
13. 03. 2025
Finanční gramotnost (výukový program České spořitelny) – 6. a 7. ročník
17. 03. 2025 - 21. 03. 2025
Barevný týden – celoškolní akce
18. 03. 2025
Dotazníkové šetření – klima školy – 6. až 9. ročník
27. 03. 2025
„Den s J. A. Komenským“ – projektové vyučování – 1. stupeň a 8. ročník
02. 04. 2025 - 03. 04. 2025
Preventivní program „Nečekané těhotenství“ – 8. a 9. ročník
11. 04. 2025
Výukový program Velikonoce na Prusinách (Spolek Ametyst Prusiny) – 1. ročník
Pondělí:
Polévka hrstková 1
Krůtí na zelenině 1,7, těstoviny1
Džus
Úterý:
Polévka kapustová s kapáním 1,3,6,7,9
Žemlovka z vánočky1,3,7
Melta
Středa:
Polévka rybí s krupičkou 4,1,3,6,7,9
Čevabčiči 1,3,7, brambory maštěné máslem 7, kečup
Čaj
Čtvrtek:
Polévka australská slepičí s pečenou těstovinou 1,6,7,9
Vepřový maďarský guláš 1, houskový knedlík 1,3,7, obloha
Džus
Pátek:
Polévka s drožďovou rýží 3,1,6,7,9
Bulgurové rizoto 1, okurkový salát
Čaj
© 2007 - 2025 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.