Pátek, 25. května 2018

Viola

Beseda o Afghánistánu a Střední Asii"

Vloženo 22. 02. 2008

Jak se skutečně žije v zemi, která je v televizním zpravodajství ukazována zejména ve spojení s terorismem a válkou. Tálibán už v Afghánistánu pět let nevládne, ale do škol stále chodí méně než polovina dětí. Jak ve vzdálené zemi pomáhají lidé z České republiky? Jak funguje rozvojová pomoc? Vydali jsme se do míst, kde dodnes chybí jak elektřina a zdravotní péče, ale i jakékoli cesty a do několika zemí bývalého Sovětského impéria – Kazachstánu, Tádžikistánu a Kyrgyzstánu.

Účastníci expedice Roman Pekař a Martin Liška žákům 8. a 9. roč. skvěle natočeným dokumentem a poutavým slovem zodpověděli na všechny otázky a přiblížili život v zemi nám neznámé.

Mgr. Ludmila Grafová

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Biologická olympiáda

Vloženo 22. 02. 2008

Dne 19. 2. 2008 se uskutečnilo školní kolo biologické olympiády, kterého se zúčastnilo 5 žáků osmého ročníku. Soutěž se sestávala ze tří částí – teoretického testu, praktického poznávání rostlin a živočichů a laboratorního úkolu.

Mgr. Gabriela Budínská

Masopust ve škole 2008

Vloženo 15. 02. 2008

Dne 13. 2. 2008 se na naší škole již potřetí konal "Masopustní karneval". Před samotnou přehlídkou se žáci seznámili s masopustními zvyky a tradicemi. Do akce se i letos aktivně zapojili v hojném počtu žáci všech ročníků a tentokrát se k nim přidali i maskovaní vyučující. Netradiční maskou připomínající spíše pašijové hry zaujal zejména pan učitel Ešner, žáci druhého ročníku zas představili zajímavý převlek, který byl jejich společnou prací. Nejlepší masky byly vyhodnoceny porotou z řad učitelů a jejich tvůrci si odnesli dárečky, ostatní pak hezké zážitky z příjemného a uvolněného masopustního dopoledne.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Zápis žáků do 1. ročníku

Vloženo 25. 01. 2008

"Z pohádky do pohádky" – tak znělo motto letošního zápisu dětí do 1. ročníku ZŠ v Chlumčanech. Tři skupiny dětí (celkem 22) si v předem stanovených časových intervalech mohly v klidu projít 6 stanovišť, na nichž se setkávaly s nejznámějšími českými pohádkami a ve spojení s nimi plnily nejrůznější úkoly. Do pamětního listu jim tak přibývaly moudré sovy Rozárky, za něž si děti odnesly Popelčin mandlový i papírový oříšek jako odměnu. Cílem takového způsobu zápisu bylo zpříjemnit dětem první oficiální vstup do školy, pohádkovým světem se jim více přiblížit a potřebné množství informací tak získávat v "odlehčené" atmosféře.

Mgr. Ludmila Grafová
ředitelka školy

Mikulášská nadílka

Vloženo 07. 12. 2007

Dne 5.12.2007 zavítal do naší třídy Mikuláš spolu se svými pomocníky. Jak už to bývá, hodné děti odměňoval a zlobivé napravoval. Tentokrát si všichni odnesli dárečky a nebešťanům poděkovali "čertovským tanečkem".

Děkujeme všem žákům a žákyním z 9.B, kteří si pro nás program připravili.
Kozlová Marta, tř. uč. 1. A

Diplom

Vloženo 16. 11. 2007

Jako ocenění za tradičně výborné výsledky v oblasti sportu obdržela naše škola z rukou PhDr. Heleny Knížové, vedoucí Oddělení mládeže a sportu Odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Plzeňského kraje pohár a diplom za 1. místo v soutěži o nejlepší školu ve sportovních soutěžích konaných ve školním roce 2006/2007 v okrese Plzeň-jih.

Kliknutím obrázek zvětšíte

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 (19)