Hledat

Aktuality

« zpět na seznam článků

Závěr školního roku

Vloženo 11.07.2022

V závěru školního roku 2021/2022 se naše škola po dvou letech vrátila ke dvěma tradičním akcím – prezentacím závěrečných prací žáků 9. ročníku a společnému ukončení školního roku.

Deváťáci prezentovali své práce v pátek 3. 6. Téma práce je libovolné, každý žák si ho zvolí na základě svých zájmů a koníčků. Práci zpracovává v průběhu školního roku pod vedením konzultanta z řad učitelů 2. stupně. Žáci nejprve sbírají informace o zvoleném tématu a pak ve spolupráci se svými konzultanty vše sepíší a vytvoří seminární práci. V závěru školního roku pak předstoupí před několikačlennou komisi složenou z učitelů a zástupců obce a snaží se přesvědčit přítomné o tom, že vybrané téma zvládli, umí o něm pohovořit a odpovídat na kladené otázky. Akce je zakončena slavnostním obědem ve školní jídelně a vydáním osvědčení. I když se některým žákům do zpracování seminárních prací zpočátku příliš nechce, nakonec bývají všichni spokojeni a rozcházejí se s pocitem, že přesvědčili nejen členy komise, ale i sami sebe o svých schopnostech.

Poslední společná akce školy proběhla ve středu 29. 6. Všichni žáci a učitelé se sešli v tělocvičně, kde proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců za školní rok 2021/2022 a rozloučení deváťáků se školou.

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Sešity a pomůcky pro 2. stupeň
  • Oznámení pro rodiče a žáky
  • Oznámení pro cizí strávníky
  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ DRUŽINY
  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ JÍDELNY

 
Zobrazit podrobnosti...

Plánované akce

01. 09. 2022
Zahájení školního roku

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2022 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign