Hledat

Aktuality

« zpět na seznam článků

Den otevřených dveří na chlumčanské škole

Vloženo 24.06.2022

15. června 2022 připravila Základní škola v Chlumčanech pro veřejnost Den otevřených dveří. Mezi 15. a 18. hodinou se mohli dospělí i děti přijít podívat, jak vypadá současná škola.

Návštěvníci byli z různých věkových skupin. Nejčastěji rodiče s dětmi, které již do školy chodí a které chtěly rodičům vše ukázat. Další skupina - malé děti, často předškoláci, kteří se přišli podívat, co je čeká. Nechyběli však ani bývalí žáci, a to nedávní, ale i ti, kteří školu navštěvovali před mnoha a mnoha lety. A co bylo ke zhlédnutí? V první řadě jednotlivé učebny, které prošly od dob minulých mnoha úpravami. Zajímavá byla návštěva odborných učeben – ať už jazykových, výtvarné a hudební výchovy nebo fyziky a chemie – zde se mohla veřejnost zúčastnit zajímavých pokusů. Nahlédnout se dalo také do obou oddělení školní družiny. Mnohé zaujala učebna ve staré budově školy – zde vystavoval své výrobky keramický kroužek a návštěvníci si mohli vyzkoušet práci s keramickou hlínou. Po cestě ze staré budovy se někteří zastavili i ve školní jídelně. Nezahálelo se ani na školním hřišti – tam se současní žáci činili při volejbalu. Zavítat bylo možné i do tělocvičny. Spojovací chodba mezi starou a novou budovou byla vyzdobena výtvarnými výtvory žáků, dále se zde vystavovaly kroniky školy a alba s fotografiemi. V přízemí nové budovy probíhal charitativní prodej žákovských výrobků a v prvním patře burza knih.

Den otevřených dveří na chlumčanské škole se vydařil, návštěvníci strávili příjemné odpoledne, odnesli si pamětní list a mnozí si zavzpomínali na školní léta.

Mgr. Jaroslava Říhová

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Sešity a pomůcky pro 2. stupeň
  • Oznámení pro rodiče a žáky
  • Oznámení pro cizí strávníky
  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ DRUŽINY
  • Přerušení provozu ŠKOLNÍ JÍDELNY

 
Zobrazit podrobnosti...

Plánované akce

01. 09. 2022
Zahájení školního roku

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2022 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign