Hledat

Aktuality

« zpět na seznam článků

Veselé, láskou prosněžené Vánoce

Vloženo 07.01.2022

V čase blížících se vánočních svátků a tradičního vyhlížení trojice čerta, anděla a Mikuláše se naše škola zapojila do nadačního projektu „Veselé, láskou prosněžené Vánoce“.

Autorem nadačního fondu s názvem Dobří lidé Česka (www.dobrilideceska.cz) a zároveň zakladatelem tohoto projektu je bývalý onkologický pacient Tomáš Bursa, který se ze své nemoci vyléčil a rozhodl se předávat svou zkušenost s úspěšným uzdravením těm nejmenším - nemocným dětem. Posláním celého projektu byla od samého začátku snaha povzbudit a podpořit vůli, a především víru nemocných dětí v uzdravení, a to na jedenácti klinikách po celé ČR.

Pan Bursa rozdával těmto pacientům adventní čokoládové kalendáře a adventní omalovánky letos již osmým rokem a dostupné byly i široké veřejnosti. Zakoupením kalendáře darovaly naše děti a jejich rodiče nemocným dětem nejen stejné čokoládové mlsání, ale i velkou radost a s průvodním slovem samotného autora také naději na uzdravení.

Jménem autora i jménem naší školy je na místě všem, kteří se do projektu zapojili a rozzářili tím 650 párů dětských očí v nemocnicích, velmi poděkovat.

Šárka Skutková

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Antigenní testování ve školách od ledna 2022
  • Úpravy v provozu školy od 17. 1. 2022

 
Zobrazit podrobnosti...

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

  • Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou dýchacích cest (úst a nosu), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95), zdravotnická obličejová maska (např. chirurgická nebo jednorázová rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška. Chirurgická rouška postačuje jako dostatečná ochrana pouze žákům.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

24. 01. 2022
Divadlo Alfa (Plzeň) – 3. ročník

31. 01. 2022
Film Gump (KZ Chlumčany) – 1. – 5. ročník a 6. – 9. ročník

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 17. do 21. ledna 2022

Pondělí:
Polévka fazolová 1
Zapečené těstoviny s masem 1,3,7, zeleninový salát,
čaj ovocný, melta 1,7

Úterý:
Polévka rybí s vločkami 1,4,6,7,9
Přírodní kuřecí plátek 1, bramborová kaše 7, kompot, džus

Středa:
Polévka z vaječné jíšky 3,6,7,9 OVOCE
Mexický guláš 1,7, rýže/obloha, čaj instantní

Čtvrtek:
Polévka mléčná s drobením 1,3,7
Smažený květák 1,3,7, brambor 7, tatarská
omáčka 3,10, mošt

Pátek:
Polévka drožďová 1,3,6,7,9
Frankfurtská pečeně 1, kuskus/obloha,
čaj s citrónem, mléko malina 7, moučník 1,3,7

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2022 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign