« zpět na seznam článků

Návštěva Domu historie Přešticka

Vloženo 20.12.2019

V úterý 10. prosince jsme opustili školní lavice a vydali se vlakem do nedalekých Přeštic navštívit Dům historie Přešticka. V muzeu nás mile přivítala paní Bc. Drahomíra Valentová s paní Radkou Süssovou, které nás příjemným způsobem provedly nejen výstavou " K Ježíškovi aneb Vánoce Marie Fischerové – Kvěchové ", ale i ostatními prostory DHP. Paní Marii Fischerovou – Kvěchovou znají především ti dříve narození, ale její obrázky dokáží oslovit i dnešní děti. Právě pro ně tato malířka hojně tvořila. Ať to byly obrázky na dětských, hracích kostkách, vystřihovací panenky nebo lidové betlémy. Jeden z nich jsme měli možnost si nejen prohlédnout, ale i společně sestavit. Neméně známé jsou i její krajinomalby, portréty a v neposlední řadě i nástěnné obrazy pro školy. Zajímavostí je, že tato ilustrátorka, byla spjata s Přešticemi příbuzenskými vztahy. Jezdila sem totiž na návštěvy ke svému strýci. Dále nás zaujal kupecký obchod, model mlýna či věžní hodiny. Dle ohlasů dětí to bylo příjemné zpestření výuky v tomto adventním čase.
Mgr. Helena Voráčková

Dne 10. 12. jela naše třída V. A vlakem do města Přeštice na exkurzi do Domu historie Přešticka. DHP ukazuje, jak se dřív pracovalo a žilo. Když jsem tam vešel, překvapili mě trpaslíci. Nejvíc mě zaujaly staré bijící hodiny. Moc se mi tam líbilo. Kdyby to šlo, šel bych tam ještě jednou. Doporučil bych staré bijící hodiny a malé trpaslíky.
Vítek Vokračka, V. A

10. 12. jsme navštívili Dům historie Přešticka. Jeli jsme tam vlakem, cesta byla krátká. Při cestě jsem seděla u okna a pozorovala jsem přírodu. Viděla jsem i Penny a Billu. Podle Penny a Billy mi bylo jasné, že už jsme tam. Vystoupili jsme a šli jsme cestou na náměstí. Šli jsme okolo pizzerie a kavárny. Když jsme tam dorazili, rozdělili jsem se na kluky a holky. Holky šly nahoru a kluci zůstali dole. My holky jsme si ukazovaly vánoční obrazy, betlémy, různé ozdoby na stromek a knihy, které ilustrovala Marie Fischerová – Kvěchová. Kluci si povídali o kupectví. Pak jsme se prohodili a zbývali už jen trpaslíci. Na závěr jsme si zakoupili suvenýry. Zpátky jsme jeli opět vlakem. Výlet se mi moc líbil.
Lucie Pluhařová, V.A

« zpět na seznam článků

• Důležité sdělení ředitelky školy
  • Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

Úkoly pro 1. stupeň byly zadány před ukončením výuky dne 10. 3. 2020 a zadávání dalších úkolů probíhá prostřednictvím e-mailové komunikace učitelů s rodiči žáků.

Zveřejňujeme plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni (i ty zadané před ukončením výuky dne 10. 3. 2020) a žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Pro žáky a cizí strávníky je školní jídelna do odvolání uzavřena.