« zpět na seznam článků

Návštěva Domu historie Přešticka

Vloženo 20.12.2019

V úterý 10. prosince jsme opustili školní lavice a vydali se vlakem do nedalekých Přeštic navštívit Dům historie Přešticka. V muzeu nás mile přivítala paní Bc. Drahomíra Valentová s paní Radkou Süssovou, které nás příjemným způsobem provedly nejen výstavou " K Ježíškovi aneb Vánoce Marie Fischerové – Kvěchové ", ale i ostatními prostory DHP. Paní Marii Fischerovou – Kvěchovou znají především ti dříve narození, ale její obrázky dokáží oslovit i dnešní děti. Právě pro ně tato malířka hojně tvořila. Ať to byly obrázky na dětských, hracích kostkách, vystřihovací panenky nebo lidové betlémy. Jeden z nich jsme měli možnost si nejen prohlédnout, ale i společně sestavit. Neméně známé jsou i její krajinomalby, portréty a v neposlední řadě i nástěnné obrazy pro školy. Zajímavostí je, že tato ilustrátorka, byla spjata s Přešticemi příbuzenskými vztahy. Jezdila sem totiž na návštěvy ke svému strýci. Dále nás zaujal kupecký obchod, model mlýna či věžní hodiny. Dle ohlasů dětí to bylo příjemné zpestření výuky v tomto adventním čase.
Mgr. Helena Voráčková

Dne 10. 12. jela naše třída V. A vlakem do města Přeštice na exkurzi do Domu historie Přešticka. DHP ukazuje, jak se dřív pracovalo a žilo. Když jsem tam vešel, překvapili mě trpaslíci. Nejvíc mě zaujaly staré bijící hodiny. Moc se mi tam líbilo. Kdyby to šlo, šel bych tam ještě jednou. Doporučil bych staré bijící hodiny a malé trpaslíky.
Vítek Vokračka, V. A

10. 12. jsme navštívili Dům historie Přešticka. Jeli jsme tam vlakem, cesta byla krátká. Při cestě jsem seděla u okna a pozorovala jsem přírodu. Viděla jsem i Penny a Billu. Podle Penny a Billy mi bylo jasné, že už jsme tam. Vystoupili jsme a šli jsme cestou na náměstí. Šli jsme okolo pizzerie a kavárny. Když jsme tam dorazili, rozdělili jsem se na kluky a holky. Holky šly nahoru a kluci zůstali dole. My holky jsme si ukazovaly vánoční obrazy, betlémy, různé ozdoby na stromek a knihy, které ilustrovala Marie Fischerová – Kvěchová. Kluci si povídali o kupectví. Pak jsme se prohodili a zbývali už jen trpaslíci. Na závěr jsme si zakoupili suvenýry. Zpátky jsme jeli opět vlakem. Výlet se mi moc líbil.
Lucie Pluhařová, V.A

« zpět na seznam článků

• Oznámení rodičům žáků 1. stupně
  • Oznámení rodičům žáků 9. ročníku
  • Hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019-2020
  • Od 1. 6. 2020 začne školní jídelna vařit pro cizí strávníky
  • Ošetřovné

Práce na 1. stupni probíhá prostřednictvím elektronické komunikace učitelů s rodiči žáků nebo přímo s žáky.

Plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni najdete pod jednotlivými odkazy. Žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Vaříme pro zaměstnance, cizí strávníky a žáky přihlášené k výuce. Pro ostatní žáky je školní jídelna stále uzavřena.

Jídelní lístek od 1. do 5. června 2020

Pondělí:
Polévka dýňový krém
Kuře pikant (kuře, lečo), brambor

Úterý:
Polévka hrstková
Maso soté na kari (maso, smetana), těstoviny

Středa:
Polévka slepičí s krupičkou
Pečené maso, kysané zelí, houskový knedlík

Čtvrtek:
Polévka z vaječné jíšky