« zpět na seznam článků

Vzpomínková výstava

Vloženo 27.11.2019

V souvislosti s výročím listopadových událostí roku 1989 jsme se na naší škole rozhodli uspořádat výstavu, kterou jsme chtěli přiblížit život v tehdejší době. A tak jsme mohli zhlédnout školní pomůcky z osmdesátých let, ať už dobové sešity, učebnice a další. Nechyběl ani tehdejší státní znak a prezident republiky. Druhou část výstavy představovala domácnost. Zde byl k vidění například telefon, přenosný televizor, gramofon včetně gramofonových desek, různé kuchyňské a úklidové prostředky i dobové oblečení, hračky nebo peníze, noviny a časopisy. Vše střežila figurína oblečená do pionýrského stejnokroje. Výstavu si mohli kromě dětí prohlédnout také rodiče v době třídních schůzek. A tak si starší generace zavzpomínala a děti nemohly leckdy uvěřit tomu, jak vypadaly tehdejší hračky nebo jak úhledně psali žáci do školních sešitů. Děkujeme všem, kteří donesli do školy předměty z doby před více než třiceti lety a přispěli tak k uspořádání naší výstavy.

Mgr. Jaroslava Říhová

« zpět na seznam článků

• Oznámení rodičům žáků 1. stupně
  • Oznámení rodičům žáků 9. ročníku
  • Hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019-2020
  • Od 1. 6. 2020 začne školní jídelna vařit pro cizí strávníky
  • Ošetřovné

Práce na 1. stupni probíhá prostřednictvím elektronické komunikace učitelů s rodiči žáků nebo přímo s žáky.

Plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni najdete pod jednotlivými odkazy. Žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Vaříme pro zaměstnance, cizí strávníky a žáky přihlášené k výuce. Pro ostatní žáky je školní jídelna stále uzavřena.

Jídelní lístek od 1. do 5. června 2020

Pondělí:
Polévka dýňový krém
Kuře pikant (kuře, lečo), brambor

Úterý:
Polévka hrstková
Maso soté na kari (maso, smetana), těstoviny

Středa:
Polévka slepičí s krupičkou
Pečené maso, kysané zelí, houskový knedlík

Čtvrtek:
Polévka z vaječné jíšky