« zpět na seznam článků

Vzpomínková výstava

Vloženo 27.11.2019

V souvislosti s výročím listopadových událostí roku 1989 jsme se na naší škole rozhodli uspořádat výstavu, kterou jsme chtěli přiblížit život v tehdejší době. A tak jsme mohli zhlédnout školní pomůcky z osmdesátých let, ať už dobové sešity, učebnice a další. Nechyběl ani tehdejší státní znak a prezident republiky. Druhou část výstavy představovala domácnost. Zde byl k vidění například telefon, přenosný televizor, gramofon včetně gramofonových desek, různé kuchyňské a úklidové prostředky i dobové oblečení, hračky nebo peníze, noviny a časopisy. Vše střežila figurína oblečená do pionýrského stejnokroje. Výstavu si mohli kromě dětí prohlédnout také rodiče v době třídních schůzek. A tak si starší generace zavzpomínala a děti nemohly leckdy uvěřit tomu, jak vypadaly tehdejší hračky nebo jak úhledně psali žáci do školních sešitů. Děkujeme všem, kteří donesli do školy předměty z doby před více než třiceti lety a přispěli tak k uspořádání naší výstavy.

Mgr. Jaroslava Říhová

« zpět na seznam článků

• Důležité sdělení ředitelky školy
  • Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

Úkoly pro 1. stupeň byly zadány před ukončením výuky dne 10. 3. 2020 a zadávání dalších úkolů probíhá prostřednictvím e-mailové komunikace učitelů s rodiči žáků.

Zveřejňujeme plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni (i ty zadané před ukončením výuky dne 10. 3. 2020) a žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Pro žáky a cizí strávníky je školní jídelna do odvolání uzavřena.