« zpět na seznam článků

Divadlo Alfa

Vloženo 18.10.2019

Na cestu do prehistorického světa dinosaurů a obřích plavuní se vydali naši páťáci společně se čtvrťáky do Divadla Alfa. Cesta do středu Země (sopouchem Milešovky) připomíná námětem režiséra Karla Zemana, hlavně jeho film Cesta do pravěku. Představení, které kombinuje práci loutkářů s filmovou projekcí, nás zavedlo na rodinnou oslavu, na níž dědeček vzpomíná se svým deníkem, jak v dětství s partou plzeňských skautů jeli na výlet na Milešovku.

Představení začalo tříminutovým filmem zachycující začátek cesty čtyř skautů na nádraží v Plzni. Pak přišli na řadu loutkoherci, kteří nás dovedli do zasypané Milešovky. Sopouchem vyhaslé sopky jsme sestoupili do nitra Země a poznávali celou prehistorii planety. Na této dobrodružné cestě jsme potkali řadu prehistorických živočichů – dinosaury, pásovce, lenochoda aj. Na konci cesty pravěkem se děti ocitly opět v Plzni, tentokrát v katedrále sv. Bartoloměje. Divadelní inscenace skončila rozloučením na oslavě, kdy celá rodina pochybuje nad dědečkovým vyprávěním.

Mgr. Helena Voráčková

Dnes 17. 10. jsme byli na představení Cesta do středu Země v Divadle Alfa. Bylo to o pánovi, který měl čtyři děti. Ten pán měl narozeniny a dali mu dort. Ptal se, jestli v tom dortu nejsou jahody nebo ovoce. Nejvíce se mi líbilo, jak mega lenochod převracel na záda mega pásovce. Taky se mi líbilo, jak vylezli na horu Milešovku, dali si svačinu a propadli se v jeskyni. Byl tam jeden pán, který říkal, že si dají vaječňák. Nelíbilo se mi, jak cizí žáci kašlali a jedli.

Matyáš, 5. ročník

« zpět na seznam článků

• Oznámení rodičům žáků 1. stupně
  • Oznámení rodičům žáků 9. ročníku
  • Hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019-2020
  • Od 1. 6. 2020 začne školní jídelna vařit pro cizí strávníky
  • Ošetřovné

Práce na 1. stupni probíhá prostřednictvím elektronické komunikace učitelů s rodiči žáků nebo přímo s žáky.

Plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni najdete pod jednotlivými odkazy. Žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Vaříme pro zaměstnance, cizí strávníky a žáky přihlášené k výuce. Pro ostatní žáky je školní jídelna stále uzavřena.

Jídelní lístek od 1. do 5. června 2020

Pondělí:
Polévka dýňový krém
Kuře pikant (kuře, lečo), brambor

Úterý:
Polévka hrstková
Maso soté na kari (maso, smetana), těstoviny

Středa:
Polévka slepičí s krupičkou
Pečené maso, kysané zelí, houskový knedlík

Čtvrtek:
Polévka z vaječné jíšky