« zpět na seznam článků

Divadlo Alfa

Vloženo 18.10.2019

Na cestu do prehistorického světa dinosaurů a obřích plavuní se vydali naši páťáci společně se čtvrťáky do Divadla Alfa. Cesta do středu Země (sopouchem Milešovky) připomíná námětem režiséra Karla Zemana, hlavně jeho film Cesta do pravěku. Představení, které kombinuje práci loutkářů s filmovou projekcí, nás zavedlo na rodinnou oslavu, na níž dědeček vzpomíná se svým deníkem, jak v dětství s partou plzeňských skautů jeli na výlet na Milešovku.

Představení začalo tříminutovým filmem zachycující začátek cesty čtyř skautů na nádraží v Plzni. Pak přišli na řadu loutkoherci, kteří nás dovedli do zasypané Milešovky. Sopouchem vyhaslé sopky jsme sestoupili do nitra Země a poznávali celou prehistorii planety. Na této dobrodružné cestě jsme potkali řadu prehistorických živočichů – dinosaury, pásovce, lenochoda aj. Na konci cesty pravěkem se děti ocitly opět v Plzni, tentokrát v katedrále sv. Bartoloměje. Divadelní inscenace skončila rozloučením na oslavě, kdy celá rodina pochybuje nad dědečkovým vyprávěním.

Mgr. Helena Voráčková

Dnes 17. 10. jsme byli na představení Cesta do středu Země v Divadle Alfa. Bylo to o pánovi, který měl čtyři děti. Ten pán měl narozeniny a dali mu dort. Ptal se, jestli v tom dortu nejsou jahody nebo ovoce. Nejvíce se mi líbilo, jak mega lenochod převracel na záda mega pásovce. Taky se mi líbilo, jak vylezli na horu Milešovku, dali si svačinu a propadli se v jeskyni. Byl tam jeden pán, který říkal, že si dají vaječňák. Nelíbilo se mi, jak cizí žáci kašlali a jedli.

Matyáš, 5. ročník

« zpět na seznam článků

• Důležité sdělení ředitelky školy
  • Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

Úkoly pro 1. stupeň byly zadány před ukončením výuky dne 10. 3. 2020 a zadávání dalších úkolů probíhá prostřednictvím e-mailové komunikace učitelů s rodiči žáků.

Zveřejňujeme plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni (i ty zadané před ukončením výuky dne 10. 3. 2020) a žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Pro žáky a cizí strávníky je školní jídelna do odvolání uzavřena.