« zpět na seznam článků

Dny vědy a techniky Plzeň

Vloženo 09.10.2019

Dne 20. 9. 2019 se zúčastnily 6. a 7. třída naší školy každoroční akce Dny vědy a techniky v plzeňských ulicích. První část proběhla v prostoru před Západočeským muzeem. Zde byly sice jen dvě, zato divácky atraktivní stanoviště – zmrazení dusíkem a elektrické rány s pomocí transformátorů na vysoké napětí. Žáci tady s nadšením strávili daleko víc času, než si dozorující učitelé Dvořák a Ešner mysleli. Dík patří zejména kolegyni Kaufnerové, toho času na mateřské dovolené. Ta část pokusů sama demonstrovala v přestávkách při péči o své mimino.

Pak jsme se přesunuli na náměstí. Zde bylo stanovišť několik desítek, ale byla to taková směska od robotů přes zdravovědu až po různé ekologické a energetické vychytávky. Zde žáci měli rozchod, aby si mohli prohlédnout to, co je nejvíc zajímá. Nejatraktivnější byla jízda na rotopedu, kde bylo cílem rozsvítit vlastní energií žárovku. Vzhledem k tomu, jak někteří účastníci po opuštění rotopedu vyhlíželi, Vám tento způsob získávání energie nedoporučuji.

K celkovému úspěchu akce určitě přispělo i to, že bylo krásné babí léto.

Ludvík Ešner

« zpět na seznam článků

Momentálně zde nejsou žádná sdělení.

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

• Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám včetně žáků a zaměstnanců školy je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou úst a nosu (roušky, respirátory apod.).
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

21. 10. 2020
Testy „PROFIORIENTACE“ – zájemci z 9. ročníku

Zobrazit více plánovaných akcí...