« zpět na seznam článků

Ohlédnutí za letními sborovými akcemi

Vloženo 20.09.2019

V letošním jarním i letním období měli mladší i starší zpěváci Chlumčanského dětského sboru Rarášci a Tamtamy při ZŠ Chlumčany napilno, a mohli tak nasbírat řadu krásných a nevšedních zážitků.

Začátkem května bylo sboristům ctí stát se součástí významné události návštěvy amerických veteránů z 2. světové války, při níž jim na chlumčanském náměstí s nadšením zazpívali americkou a českou hymnu, a nemohla chybět ani typická lidovka Plzeňská věž. Koncem června zúročili zpěváci své dovednosti na závěrečných letních koncertech, plných pozitivní atmosféry. Jeden z nich se konal v nově rekonstruovaných prostorách chlumčanského klenotu – kaple Paní Marie Pomocné, kde vystoupili mladší Rarášci, starší Tamtamy a sbor Poupata Revival, bývalí členové Chlumčanského dětského sboru. Zazněly písně pohádkové, lidové, moderní i chrámové a závěrem posluchači mohli zažít i jedinečný společný zpěv sborů.

Druhou zajímavou akcí byl letní koncert sborů Poupata Revival s přáteli dobřanského P.U.D.U. v Galerii Masné krámy v Plzni, kde mohli s radostí přivítat paní Marii Novákovou, sbormistryni a zakladatelku Chlumčanského dětského sboru, a její dlouholetou spolupracovnici paní učitelku Helenu Platzovou.

Téměř hned po prázdninách se naši mladí zpěváci zúčastnili víkendového soustředění v univerzitních prostorách zámku v Nečtinech a kromě vystoupení na svatbě, her a bojovek se také připravovali na natáčení svého CD, na kterém nebudou chybět písně z právě uplynulých koncertů.

Eva Šustrová

« zpět na seznam článků

• Důležité sdělení ředitelky školy
  • Zápis žáků do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

Úkoly pro 1. stupeň byly zadány před ukončením výuky dne 10. 3. 2020 a zadávání dalších úkolů probíhá prostřednictvím e-mailové komunikace učitelů s rodiči žáků.

Zveřejňujeme plány a úkoly pro jednotlivé ročníky na 2. stupni (i ty zadané před ukončením výuky dne 10. 3. 2020) a žádáme všechny rodiče, aby na své děti dohlédli a motivovali je k plnění zadaných úkolů. Všichni žáci mají také možnost konzultace s vyučujícími všech předmětů prostřednictvím e-mailu.

Pro žáky a cizí strávníky je školní jídelna do odvolání uzavřena.