« zpět na seznam článků

Ohlédnutí za letními sborovými akcemi

Vloženo 20.09.2019

V letošním jarním i letním období měli mladší i starší zpěváci Chlumčanského dětského sboru Rarášci a Tamtamy při ZŠ Chlumčany napilno, a mohli tak nasbírat řadu krásných a nevšedních zážitků.

Začátkem května bylo sboristům ctí stát se součástí významné události návštěvy amerických veteránů z 2. světové války, při níž jim na chlumčanském náměstí s nadšením zazpívali americkou a českou hymnu, a nemohla chybět ani typická lidovka Plzeňská věž. Koncem června zúročili zpěváci své dovednosti na závěrečných letních koncertech, plných pozitivní atmosféry. Jeden z nich se konal v nově rekonstruovaných prostorách chlumčanského klenotu – kaple Paní Marie Pomocné, kde vystoupili mladší Rarášci, starší Tamtamy a sbor Poupata Revival, bývalí členové Chlumčanského dětského sboru. Zazněly písně pohádkové, lidové, moderní i chrámové a závěrem posluchači mohli zažít i jedinečný společný zpěv sborů.

Druhou zajímavou akcí byl letní koncert sborů Poupata Revival s přáteli dobřanského P.U.D.U. v Galerii Masné krámy v Plzni, kde mohli s radostí přivítat paní Marii Novákovou, sbormistryni a zakladatelku Chlumčanského dětského sboru, a její dlouholetou spolupracovnici paní učitelku Helenu Platzovou.

Téměř hned po prázdninách se naši mladí zpěváci zúčastnili víkendového soustředění v univerzitních prostorách zámku v Nečtinech a kromě vystoupení na svatbě, her a bojovek se také připravovali na natáčení svého CD, na kterém nebudou chybět písně z právě uplynulých koncertů.

Eva Šustrová

« zpět na seznam článků

Momentálně zde nejsou žádná sdělení.

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

• Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám včetně žáků a zaměstnanců školy je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou úst a nosu (roušky, respirátory apod.).
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

21. 10. 2020
Testy „PROFIORIENTACE“ – zájemci z 9. ročníku

Zobrazit více plánovaných akcí...