Školní akce

« zpět na seznam článků

Školní florbal

Vloženo 28.02.2018

Trenéři Jiří Zahálka a Petr Elsnic připravují v letošním školním roce 74 hráčů a hráček, rozdělených do sedmi družstev. Jsou to starší žáci a žačky (8. a 9. ročník ZŠ), mladší žáci a žačky (6. a 7. ročník), nejmladší žactvo (4. a 5. ročník) a družstvo elévů (1. až 3. ročník). Naše družstva se pravidelně účastní sportovních soutěží, které pořádá Asociace školních sportovních klubů ČR, Florbalová unie ČR, Bohemialiga malého florbalu a náš sportovní klub (Chlumčanská florbalová liga a Okresní liga malého florbalu). Některé soutěže jsou postupové až po republikové finále, jiné mají turnajovou formu, Blmf a Chfl jsou soutěže dlouhodobé. V této sezoně jsme navázali na úspěšnou spolupráci s Fbš Plzeň, nově koordinujeme činnost i se ZŠ Merklín.

Sportovní výsledky a úspěchy našich družstev:

Do kvalifikace o republikové finále AŠSK se probojovala nejstarší děvčata. V okresním kole jsme vyřadili Přeštice /7:2/, Stod /10:0/ a Žinkovy /5:4/, v krajském kole Nezvěstice /4:1/, Dolní Bělou 4:0/ a Klatovy /5:0 a 3:0/. V kvalifikaci jsme si nejdříve poradili s Týnem nad Vltavou /7:2/, zastavilo nás až družstvo Florbalové akademie Mladá Boleslav /3:7/. Vítězkám republikového finále z let 2014-2017 a největším favoritkám pro letošní finále jsme ale nedali nic zadarmo.

Do krajského finále postoupila i mladší děvčata. V okrese porazila Přeštice /3:2 a 3:0/, Gymnázium Blovice /6:0/, Žinkovy /5:0/ a Chotěšov /5:1/. V krajském kole nás bohužel zradily nájezdy v semifinále s Tlučnou, po remíze 0:0. Konečné 3. místo je úspěchem. V okresních kolech hrála i družstva starších a mladších žáků. I na těchto soutěžích jsme nezvládli nájezdy v klíčových zápasech a obsadili 3. a 5. místo.

Nejmladší žactvo se zúčastnilo soutěže ČEPS Cup florbal pro 1. stupeň, kterou pořádala Florbalová unie ČR. V okresním kole vybojovali chlapci 3. místo, děvčata zvítězila. Krajské kolo v Plzni jsme dohráli na 3. místě. Vyřadili jsme postupně Přeštice, Stod, Staňkov, Chodovou Planou a Dubí, těsně prohráli 3:4 se sportovní 33. ZŠ Plzeň a Měčínem.

Naše družstva hrají i malý florbal (3 hráči a brankář). Starší žáci jsou na průběžném 3. místě v Bohemia lize malého florbalu, mladší žáci vyhráli zahajovací turnaj.

V Chlumčanské florbalové lize hrajeme úspěšně proti družstvům dospělých.

Vrcholem sezony pro nejmenší hráče a hráčky bude Okresní liga malého florbalu, kterou uspořádá náš školní sportovní klub 7. a 8. června 2018 v tělocvičně a na víceúčelovém hřišti ZŠ Chlumčany. Přijďte se podívat a fandit.