Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

ROZUMÍM

Hledat

Školní akce

« zpět na seznam článků

Burza knih

Vloženo 21.03.2018

Březen – měsíc knihy. Tímto heslem jsme se chtěli řídit i na naší škole. Rozhodli jsme se uspořádat na hlavní chodbě burzu knih. Nejprve bylo důležité získat knihy na prodej. S tím nám pomohlo mnoho hodných lidí, kteří nabídli knihy, jež už doma nepotřebují. Mezi opravdu významné dárce patřila například paní Věra Melicharová, paní Kožíšková, paní Jíchová, paní Vrbová, paní Kreinerová, paní učitelka Hofrajterová, ale také mnoho dalších drobných dárců, kteří nám knihy do prodeje věnovali. Dostali jsme knihy pro děti, pro mládež i pro dospělé.

Burza proběhla 7. března na školní chodbě, a kdo přišel, měl z čeho vybírat. Ochotní žáci z 2. stupně rozložili knihy na lavice, lavičky, ale i na okenní parapety. Některé knihy zůstaly i v krabicích. Byli jsme překvapení, kolik knih v nabídce bylo. Vybírat se dalo také z různých žánrů. Každý, kdo přišel, si mohl najít to, co rád čte – detektivky, romány historické i ze současnosti, knihy o pěstování rostlin, kuchařky, romány o lásce…

Knihy jsme měli a potom začalo čekání. Četli lidé plakáty o akci nebo slyšeli vysílání obecního rozhlasu? Konečně začali zájemci chodit. Ani možná netušili, jakou z nich měli prodávající radost. Knihy jsme prodávali v cenové relaci od 1 Kč do 15 Kč. Všichni jistě uznají, že ceny opravdu nebyly vysoké. Nakonec se prodejem knih podařilo získat 792 Kč. Peníze použijeme na charitu (adopce na dálku, adopce puštíka v ZOO).

Protože nám ještě mnoho knih zbylo, rozhodli jsme se, že knihy nabídneme k prodeji ještě dvakrát. Jednou využijeme třídní schůzky, které se konají 18. dubna, a podruhé si mohou zájemci nakoupit 2. června, kdy bude na škole den otevřených dveří. Kdo by měl zájem, je vítán.

Mgr. Renata Vastlová

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Úpravy v provozu školy od 17. 5. 2021
  • Sportovní příměstský tábor
  • Summer Camp 21 - Dotkni se přírody
  • Šatník - pro rodiče samoživitele

 
Zobrazit podrobnosti...

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

  • Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou dýchacích cest (úst a nosu), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95), zdravotnická obličejová maska (např. chirurgická nebo jednorázová rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška. Chirurgická rouška postačuje jako dostatečná ochrana pouze žákům.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 14. do 18. června 2021

Pondělí:
Polévka rybí s pohankou 1,4,6,7,9
Vepřové na česneku 1,6,7,9, rýže/ředkvička,
čaj instantní

Úterý:
Polévka hrachový krém 6,7,9
Selská hrouda se sýrem, bramborová kaše 7,
zeleninový salát, čaj ovocný, mléko kokos

Středa:
Polévka kmínová s vejci 1,3,6,7,9
Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem 1,3,7,
sirupová voda

Čtvrtek:
Polévka zeleninová s játrovou rýží 1,3,6,7,9
Kuřecí plátek na bylinkách 1,7, brambor, OVOCE
čaj s citrónem, melta 1,7

Pátek:
Polévka drůbková s kapáním 1,3,6,7,9
Znojemský guláš 1,6,7,9,12, bramborové
noky /těstoviny 1,12, zeleninová obloha, džus

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2021 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign