Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

ROZUMÍM

Hledat

Školní akce

« zpět na seznam článků

Pálení čarodějnic

Vloženo 06.05.2008

Rozhodli jsme se, že letos na naší škole obnovíme tradici "pálení čarodějnic". Nejen, že do školy místo dětí přišli časodějnice a čarodějové, ale i celé vyučování se týkalo čarování. Četli jsme si o tomto dávném zvyku, povídali jsme si, co je to sabat, počítali jsme příklady, abychom se v tajence dověděli, jak se máme chránit před zlou mocí čarodějnic, tuší jsme malovali čarodějnice letící na sabat, vymýšleli jsme čarodějnicím jména i novou písničku jsme se naučili.

Byly mezi námi i hodné čarodějnice – babky kořenářky, které nám pomáhaly poznávat léčivé byliny, rozdávaly speciální čaje a marmelády na dobrou náladu a podobně. Také jsme si připomenuli, jak je pro nás příroda důležitá a jak ji musíme chránit.

Druhý den jsme si hravou formou vše zopakovali. Pak jsme si povídali o smutcích a trápeních. Kdo chtěl (a že to nebylo málo dětí), mohl své trápení napsat a schovat do černé krabice. Černou krabici i s čarodějnicí jsme pak společně spálili na místní Hrázi, a tím jsme se zbavili zlých čar a trápení.

Čarodějnici nám zhotovili ze slámy a starého oblečení kamarádi z IX.A, jmenovitě Lukáš Fiala a Martina Duchková. Děkujeme. Vyučování se všem moc líbilo.

Za 1.A, 1.B a 2. třídu Marta Kozlová

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Úpravy v provozu školy od 17. 5. 2021
  • Sportovní příměstský tábor
  • Summer Camp 21 - Dotkni se přírody
  • Šatník - pro rodiče samoživitele

 
Zobrazit podrobnosti...

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

  • Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou dýchacích cest (úst a nosu), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95), zdravotnická obličejová maska (např. chirurgická nebo jednorázová rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška. Chirurgická rouška postačuje jako dostatečná ochrana pouze žákům.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 14. do 18. června 2021

Pondělí:
Polévka rybí s pohankou 1,4,6,7,9
Vepřové na česneku 1,6,7,9, rýže/ředkvička,
čaj instantní

Úterý:
Polévka hrachový krém 6,7,9
Selská hrouda se sýrem, bramborová kaše 7,
zeleninový salát, čaj ovocný, mléko kokos

Středa:
Polévka kmínová s vejci 1,3,6,7,9
Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem 1,3,7,
sirupová voda

Čtvrtek:
Polévka zeleninová s játrovou rýží 1,3,6,7,9
Kuřecí plátek na bylinkách 1,7, brambor, OVOCE
čaj s citrónem, melta 1,7

Pátek:
Polévka drůbková s kapáním 1,3,6,7,9
Znojemský guláš 1,6,7,9,12, bramborové
noky /těstoviny 1,12, zeleninová obloha, džus

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2021 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign