Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

ROZUMÍM

Hledat

Školní akce

« zpět na seznam článků

Návštěva v Bažantnici

Vloženo 06.05.2008

V prvních třídách probíhalo ve dnech 21. – 23. dubna projektové vyučování, tématicky zaměřené na ochranu přírody. Projekt zahrnoval písničky o chráněných živočiších, vyhledávání informací o ptácích a plnění úkolů na základě získaných informací. Přemýšleli jsme, co můžeme udělat my pro ochranu a pěkné životní prostředí, každý prvňáček napsal své přáníčko planetě Zemi. Projekt byl zakončen návštěvou místní bažantnice, kde na nás čekal pan Veit s paní Veitovou.

Po přivítání dostaly děti limonádu a papíry s pastelkami, aby namalovaly zvířátka, která žijí v lese. Všichni se snažili a odměnit nejlepší práce nebylo vůbec snadné. Pak se malí návštěvníci rozdělili do dvou skupin, aby si mohli lépe prohlédnout zvířátka, žijící v současné době v bažantnici. Co jsme viděli? Perličky, ježka, který krade slepičkám vajíčka, divočáka, lišáka, krůty a krocany, bažanty a slepičky, králíky, ale i vycpané dravce, veverku a kůži z jezevce. Vše bylo doprovázeno poutavým vyprávěním pana Veita.

Na závěr jsme se zase všichni sešli v budově myslivny, kde jsme dostali malé pohoštění a dále jsme si povídali o přírodě. Protože se blížila doba oběda, museli jsme návštěvu ukončit. Do školy jsme se vraceli plni nových dojmů a zážitků.

Moc děkujeme manželům Veitovým za zajímavě strávené 2 hodiny.

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Úpravy v provozu školy od 17. 5. 2021
  • Sportovní příměstský tábor
  • Summer Camp 21 - Dotkni se přírody
  • Šatník - pro rodiče samoživitele

 
Zobrazit podrobnosti...

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

  • Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou dýchacích cest (úst a nosu), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95), zdravotnická obličejová maska (např. chirurgická nebo jednorázová rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška. Chirurgická rouška postačuje jako dostatečná ochrana pouze žákům.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 14. do 18. června 2021

Pondělí:
Polévka rybí s pohankou 1,4,6,7,9
Vepřové na česneku 1,6,7,9, rýže/ředkvička,
čaj instantní

Úterý:
Polévka hrachový krém 6,7,9
Selská hrouda se sýrem, bramborová kaše 7,
zeleninový salát, čaj ovocný, mléko kokos

Středa:
Polévka kmínová s vejci 1,3,6,7,9
Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem 1,3,7,
sirupová voda

Čtvrtek:
Polévka zeleninová s játrovou rýží 1,3,6,7,9
Kuřecí plátek na bylinkách 1,7, brambor, OVOCE
čaj s citrónem, melta 1,7

Pátek:
Polévka drůbková s kapáním 1,3,6,7,9
Znojemský guláš 1,6,7,9,12, bramborové
noky /těstoviny 1,12, zeleninová obloha, džus

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2021 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign