Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

ROZUMÍM

Hledat

Školní akce

« zpět na seznam článků

Ochrana člověka za mimořádných situací

Vloženo 15.10.2010

Václav Křivan, žák 9. ročníku:

Ochrana člověka za mimořádných situací proběhla dne 27. 9. 2010. Řadili jsme se do dvanácti skupin a stanovišť, skupiny byli rozdělený podle barev. Devítka měla na starost prvňáčky a osmá třída byla na stanovištích. Jednotlivé stanoviště byly o např. evakuačním zavazadle, prostředky improvizované ochrany povrchu těla a dýchacích orgánů, zásady pro opuštění bytu v případě evakuace, důležitá telefonní čísla tísňového volání, poranění elektrickým proudem atd.

Účelem projektu "Ochrana člověka za mimořádných událostí" je žáky všech ročníků, v míře odpovídající jejich věku, seznámit s možnými riziky, se kterými se mohou setkat. Připravit je tak, aby v případě takové událostí věděli, jak reagovat a případně poskytnou první pomoc sobě i ostatním. Během jednoho dne jsou žákům poskytnuty potřebné informace. V praktické části pracují vždy v týmu se spolužáky z různých ročníků, čímž je zachována vyváženost znalostí.

Patrik Podoba, žák 9. ročníku:

OČZMU

 • neboli ochrana člověka za mimořádných situací proběhla v pondělí 27. září
 • celkem byli žáci 1. - 9. ročníků rozděleni do 12 skupin, každou skupinu vedl učitel
 • začátek akce byl ráno v 8:00 na školním hřišti, kde se příslušní žáci přiřadili ke své skupině, kterou si vylosovali. Úkol byl jednoduchý... obejít 12 stanovišť, které byly různě rozmístěné po obci
 • žáci 9. ročníku měli na starosti své prvňáky, které si vybrali na konci 8. třídy
 • na každém stanovišti byly buď otázky a nebo úkoly pro 1. - 9. ročník. Například popáleniny, nebo potkaní volně běhajícího psa, ohrožení elektrickým proudem a nebo nález zbraně a mnoho dalších
 • tato akce byla zakončena kolem 11 hodiny na myslivně, kde byli vyhlášeni vítězové tohoto dne, byla to skupina paní učitelky Maxianové a pana učitele Zahálky. Tyto skupiny měli 119 bodů z 120 možných.

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

 • Úpravy v provozu školy od 17. 5. 2021
 • Sportovní příměstský tábor
 • Summer Camp 21 - Dotkni se přírody
 • Šatník - pro rodiče samoživitele

 
Zobrazit podrobnosti...

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

 • Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
 • Všem osobám je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou dýchacích cest (úst a nosu), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95), zdravotnická obličejová maska (např. chirurgická nebo jednorázová rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška. Chirurgická rouška postačuje jako dostatečná ochrana pouze žákům.
 • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
 • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
 • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 14. do 18. června 2021

Pondělí:
Polévka rybí s pohankou 1,4,6,7,9
Vepřové na česneku 1,6,7,9, rýže/ředkvička,
čaj instantní

Úterý:
Polévka hrachový krém 6,7,9
Selská hrouda se sýrem, bramborová kaše 7,
zeleninový salát, čaj ovocný, mléko kokos

Středa:
Polévka kmínová s vejci 1,3,6,7,9
Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem 1,3,7,
sirupová voda

Čtvrtek:
Polévka zeleninová s játrovou rýží 1,3,6,7,9
Kuřecí plátek na bylinkách 1,7, brambor, OVOCE
čaj s citrónem, melta 1,7

Pátek:
Polévka drůbková s kapáním 1,3,6,7,9
Znojemský guláš 1,6,7,9,12, bramborové
noky /těstoviny 1,12, zeleninová obloha, džus

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2021 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign