Tato stránka v rámci poskytování služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním.

ROZUMÍM

Hledat

Školní akce

« zpět na seznam článků

Hodina angličtiny na zimním stadionu v Plzni

Vloženo 03.02.2012

Devátý ročník Základní školy v Chlumčanech na svůj poslední rok na základní škole bude nejspíš vzpomínat hodně dlouho. Místo klasické obvyklé besedy o anglické kultuře, kterou si paní učitelka Maxianová připravuje na konci školního roku, letošní devátý ročník (anglická skupina) jel na konci pololetí do Plzně do hokejové ČEZ Arény učit se angličtinu od rodilých mluvčích, od hokejistů HC Plzeň 1929 – Nicka Johnsona a Nicka St. Pierra.

Tuto akci domluvila tisková mluvčí HC Plzeň 1929 Jana Václavová a dcera paní učitelky Adéla Maxianová. Nezvyklá hodina angličtiny se konala v Tiskovém a vzdělávacím centru ČEZ Arény. Hokejisté nejprve vyprávěli o sobě, o svém životě, o tom, jak se dostali k hokeji. Pak přišly na řadu otázky žáků. Často se ozýval smích, hráči odpovídali velmi ochotně a úplně na všechno, nevyhýbali se ani soukromým tématům. Dívky a chlapci z 9.A se tak měli možnost dozvědět, co si hokejistům líbí a nelíbí v Čechách, co rádi jedí, dělají ve volném čase, jak se dostali k hokeji, kolik dali gólů a spoustu dalších zajímavých informací.

Celá akce trvala hodinu a půl a hokejisté ji zakončili soutěží o vlastní hokejky. Tu si nakonec odnáší od Nicka St. Pierra Kristýna Pipišová a od Nicka Johnsona Vašek Šlehofer a Martin Čechura. Kromě toho všichni dostali podepsané plakáty a kartičky hokejistů. Pro všechny zúčastněné to byl velmi příjemně strávený čas. Snad se podaří podobnou akci někdy zopakovat.

« zpět na seznam článků

Škola online
Microsoft Office

Nepřehlédněte

  • Úpravy v provozu školy od 17. 5. 2021
  • Sportovní příměstský tábor
  • Summer Camp 21 - Dotkni se přírody
  • Šatník - pro rodiče samoživitele

 
Zobrazit podrobnosti...

Pravidla a omezení pro vstup do budovy školy

  • Osobám s příznaky infekčního onemocnění je vstup do budovy školy zakázán.
  • Všem osobám je vstup do budovy školy povolen pouze s ochranou dýchacích cest (úst a nosu), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95), zdravotnická obličejová maska (např. chirurgická nebo jednorázová rouška) nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Za obdobný prostředek se nepovažuje látková rouška. Chirurgická rouška postačuje jako dostatečná ochrana pouze žákům.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy jen v nejnutnějším případě; je vhodné upřednostňovat telefonickou, písemnou a e-mailovou komunikaci, schůzky domlouvat předem.
  • Všechny osoby kromě žáků a zaměstnanců školy vstupují do budovy školy až po vyzvání některým ze zaměstnanců školy; je nutné používat zvonky a komunikátor vedle vchodu do budovy školy.
  • Každý návštěvník je povinen použít před vstupem dezinfekci rukou, která je umístěna hned za vstupními dveřmi a řídit se pokyny zaměstnanců školy.

Plánované akce

V nejbližší době nejsou žádné plánované akce.

 
Zobrazit více plánovaných akcí...

Jídelníček

Jídelní lístek od 14. do 18. června 2021

Pondělí:
Polévka rybí s pohankou 1,4,6,7,9
Vepřové na česneku 1,6,7,9, rýže/ředkvička,
čaj instantní

Úterý:
Polévka hrachový krém 6,7,9
Selská hrouda se sýrem, bramborová kaše 7,
zeleninový salát, čaj ovocný, mléko kokos

Středa:
Polévka kmínová s vejci 1,3,6,7,9
Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem 1,3,7,
sirupová voda

Čtvrtek:
Polévka zeleninová s játrovou rýží 1,3,6,7,9
Kuřecí plátek na bylinkách 1,7, brambor, OVOCE
čaj s citrónem, melta 1,7

Pátek:
Polévka drůbková s kapáním 1,3,6,7,9
Znojemský guláš 1,6,7,9,12, bramborové
noky /těstoviny 1,12, zeleninová obloha, džus

Prohlášení o přístupnosti

© 2007 - 2021 ZŠ Chlumčany, všechna práva vyhrazena.

FoXprofi.com webdesign