Základní škola Chlumčany

Pondělí, 17. prosince 2018

Daniel

Školní sportovní klub

Aktuality

Okresní přebor florbalového turnaje ČEPS CUP základních škol pro 1. stupeň ZŠ (14. 11. 2018).

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


Okresní přebor ve florbalu ZŠ (13. 11. 2018), kde družstvo starších děvčat vybojovalo 1. místo a postup.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


Okresní přebor ve florbalu ZŠ (8. 11. 2018), kde družstvo mladších děvčat vybojovalo 1. místo a postup.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


Florbalový turnaj v Plzni (7. 4. 2018).

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


Florbalový turnaj v Chlumčanech (17. 3. 2018).

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii


 

Školní florbal

Trenéři Jiří Zahálka a Petr Elsnic připravují v letošním školním roce 74 hráčů a hráček, rozdělených do sedmi družstev. Jsou to starší žáci a žačky (8. a 9. ročník ZŠ), mladší žáci a žačky (6. a 7. ročník), nejmladší žactvo (4. a 5. ročník) a družstvo elévů (1. až 3. ročník). Naše družstva se pravidelně účastní sportovních soutěží, které pořádá Asociace školních sportovních klubů ČR, Florbalová unie ČR, Bohemialiga malého florbalu a náš sportovní klub (Chlumčanská florbalová liga a Okresní liga malého florbalu). Některé soutěže jsou postupové až po republikové finále, jiné mají turnajovou formu, Blmf a Chfl jsou soutěže dlouhodobé. V této sezoně jsme navázali na úspěšnou spolupráci s Fbš Plzeň, nově koordinujeme činnost i se ZŠ Merklín.

Sportovní výsledky a úspěchy našich družstev:

Do kvalifikace o republikové finále AŠSK se probojovala nejstarší děvčata. V okresním kole jsme vyřadili Přeštice /7:2/, Stod /10:0/ a Žinkovy /5:4/, v krajském kole Nezvěstice /4:1/, Dolní Bělou 4:0/ a Klatovy /5:0 a 3:0/. V kvalifikaci jsme si nejdříve poradili s Týnem nad Vltavou /7:2/, zastavilo nás až družstvo Florbalové akademie Mladá Boleslav /3:7/. Vítězkám republikového finále z let 2014-2017 a největším favoritkám pro letošní finále jsme ale nedali nic zadarmo.

Do krajského finále postoupila i mladší děvčata. V okrese porazila Přeštice /3:2 a 3:0/, Gymnázium Blovice /6:0/, Žinkovy /5:0/ a Chotěšov /5:1/. V krajském kole nás bohužel zradily nájezdy v semifinále s Tlučnou, po remíze 0:0. Konečné 3. místo je úspěchem. V okresních kolech hrála i družstva starších a mladších žáků. I na těchto soutěžích jsme nezvládli nájezdy v klíčových zápasech a obsadili 3. a 5. místo.

Nejmladší žactvo se zúčastnilo soutěže ČEPS Cup florbal pro 1. stupeň, kterou pořádala Florbalová unie ČR. V okresním kole vybojovali chlapci 3. místo, děvčata zvítězila. Krajské kolo v Plzni jsme dohráli na 3. místě. Vyřadili jsme postupně Přeštice, Stod, Staňkov, Chodovou Planou a Dubí, těsně prohráli 3:4 se sportovní 33. ZŠ Plzeň a Měčínem.

Naše družstva hrají i malý florbal (3 hráči a brankář). Starší žáci jsou na průběžném 3. místě v Bohemia lize malého florbalu, mladší žáci vyhráli zahajovací turnaj.

V Chlumčanské florbalové lize hrajeme úspěšně proti družstvům dospělých.

Vrcholem sezony pro nejmenší hráče a hráčky bude Okresní liga malého florbalu, kterou uspořádá náš školní sportovní klub 7. a 8. června 2018 v tělocvičně a na víceúčelovém hřišti ZŠ Chlumčany. Přijďte se podívat a fandit.

Jiří Zahálka

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

 

Okresní přebor florbalového turnaje ČEPS CUP základních škol pro 1. stupeň ZŠ (29. 11. 2017), kde družstvo děvčat získalo 1. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Krajský přebor ve florbalu ZŠ (1. 12. 2017), kde družstvo starších děvčat získalo 1. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Okresní přebor ve florbalu ZŠ (7. 11. 2017), kde družstvo mladších děvčat získalo 1. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Okresní přebor ve florbalu ZŠ (31. 10. 2017), kde družstvo starších děvčat získalo 1. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Štafetový pohár – okresní kolo v Přešticích (5. 5. 2017), kde naše družstvo získalo 3. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Okresní přebor ve florbalu (25. 11. 2016), kde družstvo starších žáků získalo 2. místo.

Zvětšit fotografii

 

Finále turnaje Think Blue Cup v Praze, kde dívky naší ZŠ obsadily čtvrté místo

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Turnaj Think Blue Cup v Plzni, kde dívky naší ZŠ v krajském kole obsadily první místo

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Sportovní úspěchy

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

 

Výsledky Krajského přeboru v přespolním běhu 2011

Činnost sportovního klubu

Rok 2003/2004

  • Školní akce
    • Plavání - zájezd do bazénu v Rokycanech
      - 8. prosince 2003
      - 49 účastníků
    • Soutěž v české páce (chlapci)
      - 1. - 15. prosince 2003
      - 47 účastníků
      - zvítězili:
      • 6. ročník: L. Homolka
      • 8. ročník: J. Schaffer
      • 9. ročník: L. Kurek
    • Šachy - turnaj "O vánoční ozdobu"
      - 18. prosince 2003
      - 27 účastníků
      - vítěz: J. Mlejnek
       
    • Atletika - turnaj "Vánoční laťka"
      - 19. prosince 2003
      - 35 účastníků
      - vítězka v kategorii dívek: P. Zahálková
      - vítěz v kategorii chlapců: V. Mištera
       
    • Basketbal
      • Turnaj tří generací (žáci, bývalí žáci, rodiče)
        - 22. prosince 2003
        - účastnilo se 6 družstev (27 hráčů)
         
      • Školní přebor
        - průběžně od října 2003 do dubna 2004
        - účast: 7 družstev (41 hráčů a hráček)
         
    • Florbal - školní přebor
      - 30. ledna 2004
      - účastnilo se 11 družstev (50 hráčů a hráček)
      - zvítězili:
      • 4. - 5. ročník: Šimána, Němeček, Sláma, Kuna
      • 6. - 7. ročník: Štyrc, Štengl, Veit, Koky
      • 8. - 9. ročník: Frous, Kotora, Kolář, Sogel
      • dívky: Šimánová, Šebková, Zahálková, Hajžmanová
    • Lyžování
      - "Obří slalom" v rámci lyžařského kurzu
      - Železná Ruda, 15. února 2004
      - 29 účastníků
      - vítěz: J. Švajcr
       
    • Bowling
      - Železná Ruda - Alžbětín, 20. února 2004
      - 30 účastníků
      - zvítězili:
      • jednotlivci: O. Nikl
      • družstva: Štyrc, Matýs, Černý
    • Stolní tenis
      - Chlumčany, 27. února 2004
      - účastnilo se 5 hráčů a hráček (na veřejném turnaji)
      - nejlepší výsledek: V. Štejrová - 12. místo (z 27 účastníků)
       
    • Šplh - soutěž chlapců 6. - 9. ročníku
      - 8. a 9. března 2004
      - 46 účastníků
      - zvítězili:
      • 6. - 7. ročník: V. Štengl
      • 8. - 9. ročník: J. Mlejnek
    • Ringo - školní přebor
      - průběžně od října 2003 do dubna 2004
      - účast: 18 družstev (48 hráčů a hráček)
       
    • Aprílový závod
      - náborový závod v letním biatlonu
      - 25. dubna 2004
      - účast: 11 závodníků
      - nejlepší: K. Maráková a M. Kohout
  • Okrskové a okresní akce
    • Basketbal
      • okrskové kolo chlapců a dívek
        - Přeštice, 4. prosince 2004
        - výsledky:
        • chlapci: 2. místo (postup)
        • dívky: 3. místo
      • okresní kolo
        - Přeštice, 23. ledna 2004
        - výsledky: chlapci 4. místo
         
    • Florbal
      • Florbal Orion Cup 2004
        - okresní turnaj chlapců 4. a 5. ročníků
        - Nezvěstice, 1. března 2004
        - výsledek: 2. místo
        - nejlepší hráči: Starec, Šimána, Michal, Freiesleben, Tomášek
         
      • okrskové kolo pro chlapce 8. - 9. ročníků
        - Stod, 4. března 2004
        - výsledek: 4. místo
        - nejlepší hráči: Beníšek, Čejka
      • okrskové kolo pro chlapce 6. - 7. ročníků
        - Stod, 5. března 2004
        - výsledek: 4. místo
        - nejlepší hráči: Elsnic, Schlehofer, Šimána
         
      • okresní kolo dívky
        - Plzeň-Slovany, 9. března 2004
        - výsledek: 1. místo (postup do krajského kola)
        - nejlepší hráčky: všechny zúčastněné dívky
         
    • Kopaná - Coca-Cola Cup 2004
      - turnaj v kopané starších žáků
      - Merklín, 29. března 2004
      - výsledky: v utkání II. kola bylo naše družstvo vyřazeno družstvem Merklína (1:4)
       
    • "Kancov Open"
      - volejbalový turnaj učitelů a přátel školy
      - Přeštice, 7. dubna 2004
      - 2. místo
       
    • Okresní přebor žaček ve volejbalu
      - Přeštice, 14. dubna 2004
      - 1. místo
       
    • Okresní přebor žáků ve volejbalu
      - Přeštice, 16. dubna 2004
      - 4. místo
       
    • Okresní přebor v softbalu
      - Merklín, 21. dubna 2004
      - 2. místo
       
    • Okresní přebor ve vybíjené dívek
      - Chlumčany, 29. dubna 2004
      - 3. místo
       
    • Pořadatelství soutěže "McDonald´s Cup 2004"
      - soutěž žáků 1. - 5. ročníku ZŠ v minikopané
      - Chlumčany, 29. dubna 2004
      - účast: 13 družstev ze 7 škol (150 hráčů) - umístění:
      • žáci 4. - 5. ročníku: 2. místo
      • žáci 1. - 3. ročníku: 4. místo
      - okresní finále - Přeštice, 12. května
      • žáci 4. - 5. ročníku: 4. místo
    • Soutěž mladých cyklistů - BESIP
      - Blovice, 7. května 2004
      - 8. místo
       
    • Atletický trojboj
      - okresní kolo soutěže jednotlivců a družstev žáků 2. - 5. ročníku
      - Přeštice, 19. května 2004
      - nejlepší výsledky:
      • 1. místo
        - J. Dobrovolný (běh 60 m)
        - D. Štyrcová (běh 60 m a skok daleký)
        - O. Michal (hod míčkem)
      • 2. místo
        - J. Dobrovolný (hod míčkem)
        - P. Vokáčová (hod míčkem)
        - družstvo 4. - 5. roč.
      • 3. místo
        - družstvo 2. - 3. roč.
    • 36. ročník Poháru Rozhlasu
      - atletické soutěže jednotlivců a družstev žáků 6. - 9. ročníků ZŠ
      - Přeštice, 27. května 2004
      - účast: 15 škol, tj. více než 500 závodníků
      - nejlepší výsledky:
      • 1. místo
        - P. Zahálková (běh 800 m)
        - K. Skálová (skok daleký)
      • 2. místo
        - P. Elsnic (skok vysoký)
        - H. Mišterová (skok vysoký)
        - družstvo starší žačky (8. - 9. roč.)
        - štafeta 4 x 60 m starší žačky (Zahálková, Mišterová, Nechutná, Fialová)
      • 3. místo
        - V. Štengl (skok daleký)
        - M. Hajžmanová (vrh koulí 3 kg)
        - L. Divínová (hod míčkem)
        - V. Mištera (skok vysoký)
        - štafeta 4 x 60 m mladší žáci (Štengl, Štyrc, Elsnic, Heřmánek)
    • Mladý záchranář
      - soutěž v dovednostech potřebných za mimořádných událostí
      - Přeštice, 9. června 2004
      - 6. a 7. místo
       
    • Okresní přebor ve vybíjené chlapců
      - Stod, 23. června 2004
       
    • Okresní přebor v přehazované
      - Stod, 24. června 2004
  • Krajské akce
    • Krajské kolo ve florbalu dívek
      - Plzeň, 15. dubna 2004
      - 2. místo
       
    • Krajské kolo v softbalu
      - Merklín, 19. května 2004
      - 4. místo
       
  • "Olympijské hry"
    • 23. 6. 2004 - atletika
      - skok vysoký, skok daleký
      - hod, vrh koulí
      - běhy
    • 24. 6. 2004 - hry
      - tenis, stolní tenis
      - volejbal, softbal, nohejbal
      - petanque

Zpracoval Jiří Zahálka 30. 6. 2004

 

        Počet přístupů: 251955

© 2007 - 2018 ZŠ Chlumčany & FoXprofi.com