Pátek, 21. září 2018

Matouš

Školní sportovní klub

Florbalový turnaj v Plzni (7. 4. 2018).

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

Florbalový turnaj v Chlumčanech (17. 3. 2018).

Školní florbal

Trenéři Jiří Zahálka a Petr Elsnic připravují v letošním školním roce 74 hráčů a hráček, rozdělených do sedmi družstev. Jsou to starší žáci a žačky (8. a 9. ročník ZŠ), mladší žáci a žačky (6. a 7. ročník), nejmladší žactvo (4. a 5. ročník) a družstvo elévů (1. až 3. ročník). Naše družstva se pravidelně účastní sportovních soutěží, které pořádá Asociace školních sportovních klubů ČR, Florbalová unie ČR, Bohemialiga malého florbalu a náš sportovní klub (Chlumčanská florbalová liga a Okresní liga malého florbalu). Některé soutěže jsou postupové až po republikové finále, jiné mají turnajovou formu, Blmf a Chfl jsou soutěže dlouhodobé. V této sezoně jsme navázali na úspěšnou spolupráci s Fbš Plzeň, nově koordinujeme činnost i se ZŠ Merklín.

Sportovní výsledky a úspěchy našich družstev:

Do kvalifikace o republikové finále AŠSK se probojovala nejstarší děvčata. V okresním kole jsme vyřadili Přeštice /7:2/, Stod /10:0/ a Žinkovy /5:4/, v krajském kole Nezvěstice /4:1/, Dolní Bělou 4:0/ a Klatovy /5:0 a 3:0/. V kvalifikaci jsme si nejdříve poradili s Týnem nad Vltavou /7:2/, zastavilo nás až družstvo Florbalové akademie Mladá Boleslav /3:7/. Vítězkám republikového finále z let 2014-2017 a největším favoritkám pro letošní finále jsme ale nedali nic zadarmo.

Do krajského finále postoupila i mladší děvčata. V okrese porazila Přeštice /3:2 a 3:0/, Gymnázium Blovice /6:0/, Žinkovy /5:0/ a Chotěšov /5:1/. V krajském kole nás bohužel zradily nájezdy v semifinále s Tlučnou, po remíze 0:0. Konečné 3. místo je úspěchem. V okresních kolech hrála i družstva starších a mladších žáků. I na těchto soutěžích jsme nezvládli nájezdy v klíčových zápasech a obsadili 3. a 5. místo.

Nejmladší žactvo se zúčastnilo soutěže ČEPS Cup florbal pro 1. stupeň, kterou pořádala Florbalová unie ČR. V okresním kole vybojovali chlapci 3. místo, děvčata zvítězila. Krajské kolo v Plzni jsme dohráli na 3. místě. Vyřadili jsme postupně Přeštice, Stod, Staňkov, Chodovou Planou a Dubí, těsně prohráli 3:4 se sportovní 33. ZŠ Plzeň a Měčínem.

Naše družstva hrají i malý florbal (3 hráči a brankář). Starší žáci jsou na průběžném 3. místě v Bohemia lize malého florbalu, mladší žáci vyhráli zahajovací turnaj.

V Chlumčanské florbalové lize hrajeme úspěšně proti družstvům dospělých.

Vrcholem sezony pro nejmenší hráče a hráčky bude Okresní liga malého florbalu, kterou uspořádá náš školní sportovní klub 7. a 8. června 2018 v tělocvičně a na víceúčelovém hřišti ZŠ Chlumčany. Přijďte se podívat a fandit.

Jiří Zahálka

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Okresní přebor florbalového turnaje ČEPS CUP základních škol pro 1. stupeň ZŠ (29. 11. 2017), kde družstvo děvčat získalo 1. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

Krajský přebor ve florbalu ZŠ (1. 12. 2017), kde družstvo starších děvčat získalo 1. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

Okresní přebor ve florbalu ZŠ (7. 11. 2017), kde družstvo mladších děvčat získalo 1. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

Okresní přebor ve florbalu ZŠ (31. 10. 2017), kde družstvo starších děvčat získalo 1. místo.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

Štafetový pohár – okresní kolo v Přešticích (5. 5. 2017), kde naše družstvo získalo 3. místo.

Okresní přebor ve florbalu (25. 11. 2016), kde družstvo starších žáků získalo 2. místo.

Zvětšit fotografii

Finále turnaje Think Blue Cup v Praze, kde dívky naší ZŠ obsadily čtvrté místo

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

Turnaj Think Blue Cup v Plzni, kde dívky naší ZŠ v krajském kole obsadily první místo