Základní škola Chlumčany

Sobota, 29. února 2020

Horymír

Školní akce

Přehlídka dravců

Vloženo 11. 09. 2009

Přehlídka dravců - plakát ke stažení - ZDE

Přiložené soubory ke stažení:

090911_plakat_dravci.doc (84,0 kB)

Školní výlet

Vloženo 13. 06. 2009

Ve středu 3. 6. 2009 absolvovala II., III., V. a VI. třída výlet do zábavného parku BECKILAND v Praze. Sportovně relaxační dopoledne i odpoledne hodnotily děti slovy: "...nejlepší den mého života, nejlepší výlet, super den..." Nejsmutnějším okamžikem celého výletu byla chvíle, kdy jsme žákům oznámily, že se přiblížil čas odjezdu :))

Skutková, tř. uč. 3. ročníku,
Štejrová, tř. uč. 2. ročníku

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Plavecký výcvik

Vloženo 13. 06. 2009

Žáci 2. a 3. ročníku se pravidelně každý rok na jaře účastní plaveckého výcviku v Klatovech. Spokojenost je veliká :)

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Školní akademie 2009

Vloženo 29. 05. 2009

21. květen 2009. Pět hodin odpoledne. Začíná školní akademie Základní školy v Chlumčanech. Kinosál kulturního domu "praská ve švech". Letošní akademie má zvláštní podtext – 630 let od první písemné zmínky o obci Chlumčany. Představení začíná. Skvělý úvod, historické vsuvky, strhující herecké výkony žáků a výborní moderátoři. To vše charakterizuje školní představení.

Jednotlivé třídy předvádějí s velkým úspěchem připravené výstupy vztahující se převážně k historii i současnosti Chlumčan. Všichni účinkující sklízí velké uznání a akce naší základky končí všeobecným úspěchem.

Žáci devátých tříd

Kinderiáda

Vloženo 22. 05. 2009

19. května 2009 jsme se zúčastnili regionální atletické soutěže KINDERIÁDA. Naši školu reprezentovali vždy 2 žáci z každého ročníku prvního stupně - za druhý ročník N. Motysová a V. Vachl, třeťáci D. Vokounová a A. Štolba, za čtvrtý ročník M. Černá a J. Vajai a dále za pátý ročník V. Balounová a M. Vojáček.

Naším nejúspěšnějším soutěžícím byl Jakub Vajai, který zaběhl 60 m za 9,31 s a získal 2. místo. Kuba se neztratil ani na hodu, kde se mu podařilo kriketový míček hodit až na vzdálenost 36,17 m. Velkou radost nám udělala i Natálka Motysová svým skokem do dálky snožmo dlouhým 170 cm, který jí vynesl 2. místo mezi druhačkami. Do třetice jsme se radovali při štafetovém běhu na 4 x 60 m, kde naše štafeta ve složení M. Černá, J. Vajai, V. Balounová a M. Vojáček vybojovala krásné 3. místo.

Celkové 11. místo z 24 zúčastněných družstev bylo pro naše závodníky trochu zklamáním. Ale nebojte se, potrénujeme a příští rok – soupeři, třeste se!

Celkově se soutěž vydařila, počasí nám přálo a každý soutěžící si odnesl hezké suvenýry od sponzora soutěže.

Za ŠSK Jindra Zahálková

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Den Evropy

Vloženo 15. 05. 2009

Letos podruhé jsme se účastnili oslav Dne Evropy, který připadá na 9. května a tradičně se připomíná v členských státech Evropské unie. Žáci všech ročníků vyrobili plakát s evropskou tematikou a dozvěděli se mnoho cenných informací o zemi, kterou si vylosovali.

Ti starší se pak zúčastnili "veletrhu", na kterém v jednotlivých stáncích prezentovali několik evropských států. Mohli jsme tak vidět například, jak se plave v Portugalsku, jak se chodí ve Finsku do sauny a jací jsou Finové zdatní lyžaři. Bylo si možné vyzkoušet, jakým způsobem Rakušané a s nimi celý svět tančí valčík, někteří ochutnali řecké olivy a poslechli si italskou popovou skladbu. Vrcholem pak byla návštěva Francie s tradičním kabaretem a kankánem.

Jan Tětek

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Přání ke Dni matek

Vloženo 15. 05. 2009

Ve středu odpoledne, 6. května 2009, se sešli prvňáčci, jejich maminky, babičky a tety, aby společně oslavili Den matek. Děti si připravily program plný básniček, písniček, tanečků a vyrobily dárečky, jako poděkování za jejich lásku a péči. Vystoupení bylo velice zdařilé a všichni odcházeli ve sváteční náladě.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Pálení čarodějnic

Vloženo 08. 05. 2009

Loni jsme obnovili tradici "pálení čarodějnic". Letos se projektu zúčastnily –
1. třída, 2. třída, 3. třída a 4. třída. S přípravou nám pomáhali opět deváťáci - Skřivan, Prusík, Ševela, Mikulka a Kučera – děkujeme! Společně s figurínou čarodějnice jsme spálili i naše trápeníčka. Při návratu do školy nás překvapil déšť, ale ani ten nám nemohl pokazit dobrou náladu.

Marta Kozlová, tř. uč. 1. třídy

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Den Země na Základní škole v Chlumčanech

Vloženo 24. 04. 2009

I v letošním roce se žáci Základní školy Chlumčany spolu se svými pedagogy rozhodli oslavit 22. duben – Den Země.

Toho dne ráno se všichni sešli ve svých třídách a odstartoval projekt zaměřený na ochranu životního prostředí. Děti z prvního stupně měly vytvořený svůj vlastní program s ekologickým zaměřením – jak se mají chovat v přírodě, co by popřály Zemi k svátku, učily se třídit odpad, počítaly, kolik stromů ušetří sběrem starého papíru. Žáci ve 4.A zjistili, že díky starému papíru, který od září jejich třída sebrala, ušetřili asi 24 stromů. Některé třídy se vydaly do obory mysliveckého sdružení, kde se dozvěděly spoustu zajímavého.

Žáci 2. stupně strávili dopoledne ve třídách a plnili zadané úkoly – např. zjišťovali informace o tropických deštných pralesích, o obnovitelných zdrojích energie, o chráněném ptactvu, vytvářeli sedmero pro lepší život na Zemi a další zajímavosti. Práce měli dost a výsledkem byla celá řada výstupů – plakáty na dané téma a sochy vytvořené z odpadového materiálu. V 8.B žáci zjistili, že kolem školy během hodiny projede 331 aut (a z toho, díky blízké továrně, je čtvrtina aut nákladních). Celé dopoledne bylo završeno prezentací zjištěných informací a vytvořených děl.

V odpoledních hodinách se sešli dobrovolníci z řad žáků a učitelů za účelem úklidu odpadků v okolí školy. Někteří z nich zkrášlili osázené květníky v ulicích obce.

Všichni zúčastnění se rozcházeli s novými poznatky i s dobrými pocity o průběhu dne.

Žáci 9. B

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Den Země v 1. třídě

Vloženo 24. 04. 2009

Už tradičně 22. duben věnujeme Zemi. Čteme zajímavé články a píšeme přáníčka. Radíme se, jak můžeme my pomoci přírodě a životnímu prostředí, co je na naší planetě krásné a čím člověk škodí sobě i přírodě. Někteří z nás poprvé ochutnali vlastnoručně vypěstovanou řeřichu a den jsme zakončili zajímavým povídáním p. Veita o zvířatech a přírodě v bažantnici.

Kozlová Marta

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 (20) 21 22 23

        Počet přístupů: 296096

© 2007 - 2020 ZŠ Chlumčany & FoXprofi.com