Základní škola Chlumčany

Pondělí, 17. prosince 2018

Daniel

Školní akce

Kamarádi

Vloženo 20. 10. 2009

Pondělí 12. 10. 2009 bylo pro všechny žáky naší školy jiné. Na rozvrh se tento den příliš nedbalo a ve třídách probíhal jakýsi náhradní program, protože v celých Chlumčanech nešla elektřina.

Inu – den jako stvořený pro utužování kamarádských vztahů prvňáčků s deváťáky. Počasí nám v tento den příliš nepřálo, a tak se svaly našich nejmenších mohly zahřát alespoň v tělocvičně, kde jim deváťáci připravili velkou opičí dráhu. Naši nejmenší se nejprve dověděli, jak se které nářadí jmenuje, poté si každý z nich se svým deváťákem mohl proběhnout celou trasu na zkoušku a nakonec i na čas. Došlo i na vyhodnocení nejlepších výkonů, ale protože se snažili všichni, odměnu dostal nakonec každý. Za nebývalou starostlivost a ochotu věnovat se i více prvňáčkům po sobě bych chtěla poděkovat Martinu Schlehoferovi. A pokud snad nevíte, kolik deváťáků či prvňáků se vejde do zavřené švédské bedny, tak se jich sami zeptejte. Prvňáčci se na společné chvíle s našimi nejstaršími žáky moc těšili a ti je nezklamali. Odcházeli spokojeni a těší se na další společné setkání.

Šárka Skutková, tř. uč 1.A

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Třídíme odpady v rámci Recyklohraní

Vloženo 19. 09. 2009

Plakát ke stažení - ZDE

Přiložené soubory ke stažení:

090901_recyklohrani.doc (2 946,0 kB)

Zahájení školního roku 2009/2010

Vloženo 16. 09. 2009

V úterý 1. 9. 2009 jsme zahájili nový školní rok přivítáním 23 prvňáčků a jejich rodičů. Společně s panem starostou Jiřím Kučerou jsme žáčkům popřáli, aby se jim ve škole líbilo a do školy chodili rádi a to nejen první školní rok, ale po celou šk. docházku. Rodičům pak pevné nervy a radost ze svých ratolestí.

V letošním roce nastoupilo do školy 225 žáků do 5 tříd na 1. st. a do 4 tříd na 2. st.

Třída Třídní učitel Počet žáků
1. Šárka Skutková 23
2. Marta Kozlová 24
3. Vladimíra Štejrová 27
4. Renata Vastlová 17
5. Irena Svojíková 30
6. Růžena Maxinová 25
7. Jaroslava Říhová 24
8. Ivo Svojík 24
9. Jiří Zahálka 30
 
ŠD p. vych. Tůmová 30
 

Netřídní učitelé:
Dana Šnejdarová, Ludvík Ešner, Jindra Zahálková

Externí učitelé:
M. Mrňák – výučující hudební výchovy

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Přehlídka dravců

Vloženo 11. 09. 2009

Přehlídka dravců - plakát ke stažení - ZDE

Přiložené soubory ke stažení:

090911_plakat_dravci.doc (84,0 kB)

Školní výlet

Vloženo 13. 06. 2009

Ve středu 3. 6. 2009 absolvovala II., III., V. a VI. třída výlet do zábavného parku BECKILAND v Praze. Sportovně relaxační dopoledne i odpoledne hodnotily děti slovy: "...nejlepší den mého života, nejlepší výlet, super den..." Nejsmutnějším okamžikem celého výletu byla chvíle, kdy jsme žákům oznámily, že se přiblížil čas odjezdu :))

Skutková, tř. uč. 3. ročníku,
Štejrová, tř. uč. 2. ročníku

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Plavecký výcvik

Vloženo 13. 06. 2009

Žáci 2. a 3. ročníku se pravidelně každý rok na jaře účastní plaveckého výcviku v Klatovech. Spokojenost je veliká :)

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Školní akademie 2009

Vloženo 29. 05. 2009

21. květen 2009. Pět hodin odpoledne. Začíná školní akademie Základní školy v Chlumčanech. Kinosál kulturního domu "praská ve švech". Letošní akademie má zvláštní podtext – 630 let od první písemné zmínky o obci Chlumčany. Představení začíná. Skvělý úvod, historické vsuvky, strhující herecké výkony žáků a výborní moderátoři. To vše charakterizuje školní představení.

Jednotlivé třídy předvádějí s velkým úspěchem připravené výstupy vztahující se převážně k historii i současnosti Chlumčan. Všichni účinkující sklízí velké uznání a akce naší základky končí všeobecným úspěchem.

Žáci devátých tříd

Kinderiáda

Vloženo 22. 05. 2009

19. května 2009 jsme se zúčastnili regionální atletické soutěže KINDERIÁDA. Naši školu reprezentovali vždy 2 žáci z každého ročníku prvního stupně - za druhý ročník N. Motysová a V. Vachl, třeťáci D. Vokounová a A. Štolba, za čtvrtý ročník M. Černá a J. Vajai a dále za pátý ročník V. Balounová a M. Vojáček.

Naším nejúspěšnějším soutěžícím byl Jakub Vajai, který zaběhl 60 m za 9,31 s a získal 2. místo. Kuba se neztratil ani na hodu, kde se mu podařilo kriketový míček hodit až na vzdálenost 36,17 m. Velkou radost nám udělala i Natálka Motysová svým skokem do dálky snožmo dlouhým 170 cm, který jí vynesl 2. místo mezi druhačkami. Do třetice jsme se radovali při štafetovém běhu na 4 x 60 m, kde naše štafeta ve složení M. Černá, J. Vajai, V. Balounová a M. Vojáček vybojovala krásné 3. místo.

Celkové 11. místo z 24 zúčastněných družstev bylo pro naše závodníky trochu zklamáním. Ale nebojte se, potrénujeme a příští rok – soupeři, třeste se!

Celkově se soutěž vydařila, počasí nám přálo a každý soutěžící si odnesl hezké suvenýry od sponzora soutěže.

Za ŠSK Jindra Zahálková

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Den Evropy

Vloženo 15. 05. 2009

Letos podruhé jsme se účastnili oslav Dne Evropy, který připadá na 9. května a tradičně se připomíná v členských státech Evropské unie. Žáci všech ročníků vyrobili plakát s evropskou tematikou a dozvěděli se mnoho cenných informací o zemi, kterou si vylosovali.

Ti starší se pak zúčastnili "veletrhu", na kterém v jednotlivých stáncích prezentovali několik evropských států. Mohli jsme tak vidět například, jak se plave v Portugalsku, jak se chodí ve Finsku do sauny a jací jsou Finové zdatní lyžaři. Bylo si možné vyzkoušet, jakým způsobem Rakušané a s nimi celý svět tančí valčík, někteří ochutnali řecké olivy a poslechli si italskou popovou skladbu. Vrcholem pak byla návštěva Francie s tradičním kabaretem a kankánem.

Jan Tětek

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Přání ke Dni matek

Vloženo 15. 05. 2009

Ve středu odpoledne, 6. května 2009, se sešli prvňáčci, jejich maminky, babičky a tety, aby společně oslavili Den matek. Děti si připravily program plný básniček, písniček, tanečků a vyrobily dárečky, jako poděkování za jejich lásku a péči. Vystoupení bylo velice zdařilé a všichni odcházeli ve sváteční náladě.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 (17) 18 19 20

        Počet přístupů: 251955

© 2007 - 2018 ZŠ Chlumčany & FoXprofi.com