Základní škola Chlumčany

Sobota, 29. února 2020

Horymír

Školní akce

Ukázka dravců

Vloženo 09. 11. 2013

Ve čtvrtek 17. 10. 2013 se na fotbalovém hřišti TJ Keramika v Chlumčanech všichni žáci školy zúčastnili ukázky dravců. Společnost na ochranu dravých ptáků Zayferus předvedla poutavý program, ve kterým nebyla nouze o nové informace, soutěže a zajímavé zážitky.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Sázení stromu

Vloženo 27. 09. 2013

V pátek 20. 9. 2013 se naše škola v rámci mezinárodního dne míru zapojila do celosvětové kampaně „Zasaď strom pro mír“. Tato kampaň se koná na podporu životního prostředí a míru na celém světě.

Po přípravách a domluvě s tajemníkem obecního úřadu v Chlumčanech p. Brandlem se vybraní žáci - zástupci ze všech ročníků sešli na místě zvaném Na vrchu. Tady u myslivny, kde se konají různá setkání, závody, místě, které slouží místním lidem k odpočinku, jsme se rozhodli stromy zasadit. Stromy poskytla obec, nakonec byly tři – krásné duby, které se v této lokalitě hojně vyskytují.

Akce se kromě žáků ZŠ a p. zástupkyně ředitelky Renaty Vastlové zúčastnil místostarosta obce p. Jiří Šebek, tajemník p. Petr Brandl i několik místních lidí.

Ještě před samotným zasazením stromů do půdy promluvil p. místostarosta a krátký projev pronesl žák 8. třídy J. Duchek.

Akce se vydařila, počasí nám přálo a tak před očima všech přítomných během chvilky „vyrostly“ tři nové stromy. Stromy – symboly života, čistého ovzduší a dlouhověkosti.

L. Škvárová

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Nové průčelí školy

Vloženo 06. 09. 2013

V období letních prázdnin byla dokončena přestavba vchodu do komplexu školních budov, která byla zahájena již vloni v létě výstavbou nového vstupu do šaten. Zrekonstruováno bylo také školní nádvoří. Konečný výsledek je opravdu zdařilý a velký dík za to patří nejen projektantům a provádějící stavební firmě, ale i zaměstnancům obecního úřadu.

Slavnostní otevření proběhlo 2. září za přítomnosti Bc. Heleny Matěchové a Mgr. Bedřišky Žufanové z odboru školství, mládeže a sportu Krajského úřadu Plzeňského kraje, Mgr. Dany Hanušové z odboru školství, kultury a památkové péče ORP Přeštice, starosty Obecního úřadu v Chlumčanech pana Jiřího Kučery, všech učitelů a mnoha žáků naší školy.

Věříme, že hezké školní prostředí se líbí nejen žákům a učitelům, ale ocení jej i rodiče a veřejnost.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Sportovní den

Vloženo 04. 07. 2013

V pondělí 24. 6. 2013 byl pro žáky I. stupně připraven sportovní den. Pro nepřízeň počasí nebyla „stopovaná“, ale i tak byli žáci spokojeni. Zde jsou jejich hodnocení:

1. třída:
Líbilo se nám, jak jsme házeli kruhy na kříž, chodili na chůdách, běhali s pálkami a hráli vybíjenou. Bavilo nás hledání pokladu.

2. třída:
V pondělí jsme si to užili, protože jsme hledali poklad a našel ho Honza, který byl moc vpředu. Hráli jsme vybíjenou a plnili úkoly. No prostě, byl to nejlepší den.

3. třída:
Naše třída si zkoušela kroket, chození po papírech, to byly dobré disciplíny. Poklad jsme úspěšně našli a čekala nás odměna. Tento den se vydařil.

4. třída:
Velice jsme si to užili, byl to pro nás nezapomenutelný zážitek při plnění zábavných disciplin, vybíjené a hledání pokladu.

5. třída:
Nestihli jsme všechna stanoviště, protože jsme sehráli a vyhráli turnaj ve vybíjené. Dostali jsme mapu – básničku a v okolí školy hledali tajný poklad. Naší třídě se to podařilo za pár minut. Celou akci uspořádala p. vych. Tůmová. Děkujeme.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Vystoupení pěveckého sboru v domě s pečovatelskou službou

Vloženo 04. 07. 2013

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Školní výlet do Černic

Vloženo 07. 06. 2013

Dne 27. 5. 2013 se konal školní výlet. Jel celý první stupeň. Jeli jsme třemi autobusy, abychom mohli navštívit „Dětský svět Lvíček“ v Černicích. Když jsme přijeli, uložili jsme si věci a šli si užívat. Jsou tam různé prolézačky, skluzavky, trampolíny atd. Asi ve dvanáct hodin jsme měli oběd. K obědu byly špagety, které byly velice dobré. Poté jsme museli odjíždět. Je to tam velice pěkné!!! Výlet se vydařil.

Julie Pöndlová, 5. ročník

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Slavnostní pasování na čtenáře

Vloženo 22. 05. 2013

Ve čtvrtek 4. dubna 2013 se sešli prvňáčci se svými rodiči a hosty ve své třídě, aby předvedli, že od začátku roku nezaháleli a kromě jiného se naučili také číst. Prozradili své oblíbené knížky a ukázali, že si pamatují spoustu zajímavostí o Josefu Ladovi nebo Josefu Čapkovi. Nechyběl důkaz, že umějí číst s porozuměním. Přednesli také básničku Kamarád knížka.

Poté, co postupným předáváním knihy "O pejskovi a kočičce - jak pekli dort" přečetli a zahráli celou pohádku, mohli je dva "opravdoví" rytíři (Lenka Steinerová a Jakub Duchek - žáci 7. ročníku) slavnostně mečem pasovat na čtenáře.

Odpolední představení ukončili malí čtenáři svou vlastní písničkou a pochutnali si na opravdovém upečeném dortu.

Druhý den pak v doprovodu svých rytířů navštívili knihovnu, kde se jim věnovali p. knihovník Štych a Jakub Duchek a vypůjčili si knížku, která je zaujala.

Jak se říkalo v naší básničce – "Vždycky budeš šikovný, chytrý jako liška, když ti bude pomáhat... kdo? Kamarád knížka".

Kéž je pro mé prvňáčky v životě knížka opravdovým kamarádem!

Šárka Skutková, tř. uč.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Školní akademie 2013

Vloženo 17. 05. 2013

Maminkám... a nejen jim – tak se rozhodli žáci Základní školy v Chlumčanech nazvat školní akademii, kterou připravili na 16. květen 2013.

Děti nacvičily řadu hudebních, tanečních, pěveckých, recitačních, ale i jiných vystoupení. A tak jsme mohli zhlédnout taneček nejmenších prvňáčků, pohádku Budulínek v podání dětí z druhé třídy, tanec Jára Fára nacvičený čtvrťáky, recitační pásmo žáků třetí třídy nebo Píseň pro mámu zazpívanou páťáky. Žáci druhého stupně převážně tančili. Někteří předvedli své umění ve hře na flétnu, klávesy nebo kytaru. Školní družina přidala muzikál Princezna a drak. K příjemné atmosféře přispěly Orientálky z Chlumčan.

Školní akademie se zdařila, děti poděkovaly maminkám za jejich lásku a všichni se rozcházeli s jarní náladou a úsměvem na tvářích.

Mgr. Jaroslava Říhová

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Burza knih

Vloženo 17. 05. 2013

20. března 2013 se uskutečnil na naší škole druhý ročník burzy knih. Díky štědré podpoře veřejnosti byla akce úspěšná. Kdo přišel nakupovat, určitě si vybral ze široké škály nabízených žánrů. Ceny knih se pohybovaly od 10,- do 35,- Kč. Celkem se vybralo 1 804,- Kč a peníze budou použity na úhradu příspěvků Adopce na dálku (chlapec z Bolívie) a Adopce v ZOO Plzeň (puštík obecný). Na prodej zodpovědně dohlíželi a radou přispěli žáci Jakub Duchek, Lenka Steinerová a Aneta Kočíncová. Knihy, které se neprodaly, zůstanou ve školní a místní lidové knihovně, nebo se odevzdají k další recyklaci do sběru. Vzhledem k blížícím se svátkům jara měli návštěvníci možnost zakoupit si i velikonoční dekorace vyrobené našimi žáky. Všechny výrobky byly velmi zdařilé a za jejich výrobu patří žákům i učitelům velký dík. Děkujeme všem, kteří jste akci podpořili, a těšíme se na další (snad stejně úspěšný) ročník burzy knih.

Mgr. Vladimíra Štejrová

Nabídka pro veřejnost - víceúčelové hřiště

Vloženo 05. 04. 2013

Stejně jako v minulých letech může veřejnost od 1. dubna využívat víceúčelové hřiště v areálu Základní školy.

Provozní doba pro veřejnost:

Po – Pá: 16:00 – 22:00 hod.
So, Ne + svátky: 9:30 – 22:00 hod.

Cena pro veřejnost:

jednorázově 150,- Kč/hod
permanentka (10 hodin) 1000,- Kč

Pronájem lze dojednat se správcem hřiště Jiřím Zahálkou osobně nebo na tel.: 377 973 126.

Zobrazit nabídku

Kliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 (13) 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

        Počet přístupů: 296096

© 2007 - 2020 ZŠ Chlumčany & FoXprofi.com