Základní škola Chlumčany

Neděle, 17. listopadu 2019

Mahulena

Školní akce

Slavnostní pasování na čtenáře

Vloženo 22. 05. 2013

Ve čtvrtek 4. dubna 2013 se sešli prvňáčci se svými rodiči a hosty ve své třídě, aby předvedli, že od začátku roku nezaháleli a kromě jiného se naučili také číst. Prozradili své oblíbené knížky a ukázali, že si pamatují spoustu zajímavostí o Josefu Ladovi nebo Josefu Čapkovi. Nechyběl důkaz, že umějí číst s porozuměním. Přednesli také básničku Kamarád knížka.

Poté, co postupným předáváním knihy "O pejskovi a kočičce - jak pekli dort" přečetli a zahráli celou pohádku, mohli je dva "opravdoví" rytíři (Lenka Steinerová a Jakub Duchek - žáci 7. ročníku) slavnostně mečem pasovat na čtenáře.

Odpolední představení ukončili malí čtenáři svou vlastní písničkou a pochutnali si na opravdovém upečeném dortu.

Druhý den pak v doprovodu svých rytířů navštívili knihovnu, kde se jim věnovali p. knihovník Štych a Jakub Duchek a vypůjčili si knížku, která je zaujala.

Jak se říkalo v naší básničce – "Vždycky budeš šikovný, chytrý jako liška, když ti bude pomáhat... kdo? Kamarád knížka".

Kéž je pro mé prvňáčky v životě knížka opravdovým kamarádem!

Šárka Skutková, tř. uč.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Školní akademie 2013

Vloženo 17. 05. 2013

Maminkám... a nejen jim – tak se rozhodli žáci Základní školy v Chlumčanech nazvat školní akademii, kterou připravili na 16. květen 2013.

Děti nacvičily řadu hudebních, tanečních, pěveckých, recitačních, ale i jiných vystoupení. A tak jsme mohli zhlédnout taneček nejmenších prvňáčků, pohádku Budulínek v podání dětí z druhé třídy, tanec Jára Fára nacvičený čtvrťáky, recitační pásmo žáků třetí třídy nebo Píseň pro mámu zazpívanou páťáky. Žáci druhého stupně převážně tančili. Někteří předvedli své umění ve hře na flétnu, klávesy nebo kytaru. Školní družina přidala muzikál Princezna a drak. K příjemné atmosféře přispěly Orientálky z Chlumčan.

Školní akademie se zdařila, děti poděkovaly maminkám za jejich lásku a všichni se rozcházeli s jarní náladou a úsměvem na tvářích.

Mgr. Jaroslava Říhová

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Burza knih

Vloženo 17. 05. 2013

20. března 2013 se uskutečnil na naší škole druhý ročník burzy knih. Díky štědré podpoře veřejnosti byla akce úspěšná. Kdo přišel nakupovat, určitě si vybral ze široké škály nabízených žánrů. Ceny knih se pohybovaly od 10,- do 35,- Kč. Celkem se vybralo 1 804,- Kč a peníze budou použity na úhradu příspěvků Adopce na dálku (chlapec z Bolívie) a Adopce v ZOO Plzeň (puštík obecný). Na prodej zodpovědně dohlíželi a radou přispěli žáci Jakub Duchek, Lenka Steinerová a Aneta Kočíncová. Knihy, které se neprodaly, zůstanou ve školní a místní lidové knihovně, nebo se odevzdají k další recyklaci do sběru. Vzhledem k blížícím se svátkům jara měli návštěvníci možnost zakoupit si i velikonoční dekorace vyrobené našimi žáky. Všechny výrobky byly velmi zdařilé a za jejich výrobu patří žákům i učitelům velký dík. Děkujeme všem, kteří jste akci podpořili, a těšíme se na další (snad stejně úspěšný) ročník burzy knih.

Mgr. Vladimíra Štejrová

Nabídka pro veřejnost - víceúčelové hřiště

Vloženo 05. 04. 2013

Stejně jako v minulých letech může veřejnost od 1. dubna využívat víceúčelové hřiště v areálu Základní školy.

Provozní doba pro veřejnost:

Po – Pá: 16:00 – 22:00 hod.
So, Ne + svátky: 9:30 – 22:00 hod.

Cena pro veřejnost:

jednorázově 150,- Kč/hod
permanentka (10 hodin) 1000,- Kč

Pronájem lze dojednat se správcem hřiště Jiřím Zahálkou osobně nebo na tel.: 377 973 126.

Zobrazit nabídku

Kliknutím obrázek zvětšíte

Nabídka k odprodeji - fritéza

Vloženo 05. 04. 2013

Elektrická fritéza, model: E-F-2/2x10/900 D, v provozu od roku 2005, téměř nepoužívaná.

Zobrazit více informací

Kliknutím obrázek zvětšíte

Masopust

Vloženo 09. 03. 2013

22. února 2013 se konal v tělocvičně ZŠ Chlumčany masopustní rej. Výzdobu a program zařizovala školní družina. Téměř všechny děti přišly v maskách. Volili jsem vždy tři nejlepší masky z každé třídy. Po hodnocení masek přišla na řadu novinová bitka – dívky proti hochům. Dívky zvítězily. Poté následovala přetahovaná, která skončila přetržením provazu (chybička se vloudila). Pak se odehrál pořádný masopustní rej. Tanec! Před odchodem byl každý odměněn bonbónem. Všichni s potěšením běželi na oběd. Masopustní rej se vydařil.

Bára Skutková, Julie Pöndlová, Tomáš Eisenhammer – žáci 5. ročníku

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Projekt Kamarád

Vloženo 23. 02. 2013

Ve čtvrtek 31. 1. 2013 v den vysvědčení se naše 9. třída v rámci projektu KAMARÁD odebrala čtvrtou hodinu za prvňáčky. Každému kamarádovi jsme přečetli jeho vysvědčení a přitom jsme se i my dozvěděli mnoho nových věcí. Byla to příjemně strávená hodina a všichni jsme měli po dlouhé době možnost si se svým prvňáčkem v klidu popovídat.

Napsala: Barbora Polívková

Kliknutím obrázek zvětšíte

Přehlídka dětských recitátorů

Vloženo 15. 02. 2013

11. února 2013 proběhla na naší škole přehlídka dětských recitátorů – školní kolo. Své recitační schopnosti zde předvedlo 29 žáků, kteří byli rozděleni do 4 kategorií (1. - 3. ročník, 4. - 5. ročník, 6. - 7. ročník, 8. - 9. ročník). Každý ze soutěžících měl připraven 1 text úměrný svému věku. Všichni se snažili podat co nejlepší výkon a hlavně dovedli pozorně naslouchat jeden druhému, a tak se rozcházeli s dobrými pocity a předsevzetím, že se za rok opět na recitační soutěži sejdou.

Vítězové školního kola recitační soutěže:
I. kategorie – Aneta Špetová
II. kategorie – Julie Pöndlová
III. kategorie – Jakub Duchek
IV. kategorie – Barbora Polívková

Tříkrálová sbírka

Vloženo 11. 01. 2013

Někteří z nás se mají v životě hůře a jiní lépe. Ti, co mají život lehčí, mohli v neděli 6. 1. 2013 pomoci těm, kterým se dobře nevede.

Dívky z naší školy (z 5. a 6. třídy ZŠ) společně s paní Blažkovou, která jim dělala průvodkyni, pomáhaly s TŘÍKRÁLOVOU SBÍRKOU. Obcházely domácnosti v Chlumčanech a zpěvem a hrou potěšily jistě mnoho občanů. Vybrané peníze jsou určené na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným skupinám. Svým darem jste tak mohli pomoci lidem v našem regionu, ale i v zahraničí.

R. Vastlová, zástupkyně ředitelky

Kliknutím obrázek zvětšíte

Mikulášská nadílka

Vloženo 21. 12. 2012

Každoročně na naší škole probíhá mikulášská nadílka a nebylo tomu jinak i letos. Žákyně 9. třídy v rámci projektu KAMARÁD se převlékly za čerta, mikuláše a anděla a nadělovaly prvňáčkům sladkosti, které jim paní učitelka připravila jako odměnu za pilnou práci.

Všichni se dobře bavili, i když obavy i strach na tvářích našich nejmenších se také objevily. Nakonec strach vystřídal smích a radost z nadílky.

ŽÁKYNĚ 9. ročníku Aneta Kočíncová, Karolína Herejková, Lenka Smolková

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 (13) 14 15 16 17 18 19 20 21 22

        Počet přístupů: 283119

© 2007 - 2019 ZŠ Chlumčany & FoXprofi.com