Základní škola Chlumčany

Sobota, 29. února 2020

Horymír

Školní akce

WEBRANGERS

Vloženo 01. 03. 2014

V pátek 7. 2. se dva žáci Jakub Duchek a David Žahour zúčastnili celodenního workshopu v českém Google v rámci projektu www.webrangers.cz. V rámci této výzvy dále pracují na svém projektu. Žáci vytvořili webové stránky www.bezpecnasit.ic.cz, které se zabývají nebezpečím sociálních sítí a jiných komunikačních prostředků. Na těchto stránkách jsou rovněž ke stažení dva užitečné programy, které žáci také sami vytvořili. V průběhu posledního týdne také uspořádali sérii přednášek pro 5. - 8. třídu. Na přednášku si připravili nejen poutavou prezentaci, ale i jednoduchý pracovní list. V případě, že se jejich projekt bude mezi první pětkou nejlepších projektů, pojedou žáci do Prahy ještě jednou, prezentovat svou práci zaměstnancům českého Google.

Jakub Duchek

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Projekt „ZELENÉ ŠKOLY“

Vloženo 21. 02. 2014

Naše škola se zapojila do výzvy „ZELENÉ ŠKOLY“. Jedná se o projekt, při kterém máme možnost získat finanční obnos na zlepšení okolí školy. Rozhodli jsme se pro obnovu skleníku na školním pozemku. Peněžní částku získá prvních 15 škol s největším počtem hlasů. Hlasovat mohou všichni (pouze jednou), hlasování je anonymní.

Podpořte naši školu, hlasujte od 22. 2. do 9. 3. 2014 na stránkách www.zeleneskoly.cz

Děkujeme.

Maškarní rej

Vloženo 08. 02. 2014

Letošní maškarní rej jsme spojili s oslavou pololetního vysvědčení. Pátá třída si připravila předtančení, za které jim děkujeme.

Další průběh zhodnotili třeťáci takto: Celý první stupeň začal tančit podle páťáků. U laviček byly krabice s obálkami. Po složení názvu pohádky jsme ji zahráli pantomimou a ostatní hádali, která pohádka to je. Nastal čas na promenádu masek. Stoupli jsme si za masku, která se nám nejvíc líbila. Nakonec jsme tancovali chvilku podle paních učitelek a pak sami. Když jsme odcházeli, dostali jsem všichni sladkou odměnu. Maškarní rej se nám moc líbil.

Za zprávu děkuji třetí třídě, H. Tůmová, vychovatelka ŠD

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Představení - Šermíři

Vloženo 08. 02. 2014

Divadlo se událo 4. 2. 2014. Divadlo představují dva páni, kteří nám něco každý rok řeknou o historii. Je to velmi zábavné a naučné. Bylo o době 11. - 14. století. Což byla doba Přemyslovců. Každý rok si k sobě pozvou například tři dobrovolníky. Dobrovolníci pak představují nějakého krále a podobně. Na závěr nám páni ukazovali, jak bojovali. Když se vše uklízelo, někteří si ještě něco chtěli vyzkoušet.

Andrea Polívková, 6. ročník

V úterý 4. 2. 2014 se v tělocvičně ZŠ Chlumčany konalo představení s názvem Přemyslovci na českém trůně. Bylo to o knížatech a panovnících v Čechách v době Přemyslovců. Představení probíhalo dobře, bylo tam i pár vtipných komentářů. Na konci nám šermíři ukázali, jak umí šermovat. Přestavení bylo hezké.

Julie Pöndlová, 6. ročník

V úterý 4. 2. 2014 se konalo ve škole v tělocvičně Šermířské divadlo Přemyslovci na českém trůně. Moc se nám to líbilo.

Linda Štichová, 6. ročník

V úterý 4. 2. 2014 k nám do základní školy v Chlumčanech, přijelo divadlo Přemyslovci na českém trůně. Představení se všem líbilo a už se těší na další.

Tereza Matoušková, 6. ročník

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Divadlo Alfa

Vloženo 08. 02. 2014

30. 1. 2014 jsme jeli na výlet do divadla Alfa. Představení, které se jmenovalo Pirát07, začínalo kolem 11. hodiny a skončilo někdy po 12. hodině. Byli jsme namačkáni v malém sále a s námi ještě jedna škola, ale představení se všem líbilo a na oběd už jsme byli ve škole.

Tereza Kočíncová, 6. ročník

Ve čtvrtek 30. 1. 2014 jsme jeli do divadla Alfa společně se 7. třídou. Divadlo bylo o jednomu klukovi Karlovi a o dívce jménem Tereza. Divadlo bylo legrační a velmi se mi to líbilo.

Jana Nguyenová, 6. ročník

30. 1. 2014 jsme měli vysvědčení. A hned jak jsme dostali vysvědčení, tak jsme jeli se 7. třídou do divadla Alfa. To divadlo bylo o jednom klukovi Karlovi a o holce Tereze, kteří se do sebe zamilovali. Tuto divadlo se mi líbilo.

Klára Balounová, 6. ročník

Divadlo bylo hezké a vtipné.

Eva Bezděková, 6. ročník

Kliknutím obrázek zvětšíte

Projekt „Kamarád“

Vloženo 07. 02. 2014

Ve čtvrtek 30. 1. si 30 prvňáčků odneslo své první vysvědčení. Slavnostního rozdávání se zúčastnili i žáci z 9. třídy. Ti pomohli svým malým kamarádům se čtením slovních hodnocení. Před odchodem si vzájemně popřáli hodně úspěchů v 2. pololetí.

Marta Kozlová, třídní učitelka 1. třídy

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Tříkrálová sbírka

Vloženo 24. 01. 2014

I letos se naše škola zapojila do Tříkrálové sbírky. Tuto dobročinnou akci pořádá každoročně Charita Česká republika a je největší dobrovolnickou akcí u nás.

Ve spolupráci s Koinonií Jan Křtitel v Plzni-Liticích a ochotnými dospělými, většinou z řad rodičů našich žáků, se nám letos podařilo sestavit tři skupinky koledníků. Děti v kostýmech tří králů v doprovodu dospělého vedoucího po dva víkendy obětavě obcházely domácnosti v Chlumčanech a zpěvem a hrou jistě potěšily mnoho občanů. Slavnostní ukončení nejen pro naše děti a jejich dospělé průvodce, ale i pro koledníky z Dobřan a Litic připravila Koinonia Jan Křtitel v Plzni-Liticích.

Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech, kde sbírka probíhá. Velký dík patří všem, kteří se ke sbírce nějakým způsobem připojili. Ať už jako dětští, či dospělí členové skupin, nebo jako ti, kteří přispěli.

I. Rampichová, ředitelka školy

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Akce „Vánoční krabice od bot“

Vloženo 24. 01. 2014

Byla to náhoda, osud, štěstí..., že se zpráva o možnosti udělat druhému na Vánoce radost dostala právě do naší třídy? Vysvětlili jsme si, že některé děti nemohou najít pod stromečkem z nejrůznějších důvodů žádný dárek a třeba jen malý dáreček od nás by jim mohl udělat velkou radost. Ukázalo se, že udělat někomu radost nemusí stát mnoho peněz. Děti měly spoustu nápadů a po poradě se svými rodiči přinášely mnoho věcí, které jsme nakonec společně zabalili do šesti krabic a předali pracovnici z o. s. DOMUS – centrum pro rodinu v Plzni.

Při shromažďování dárečků nás hřál pocit, že se krabice dostanou do potřebných rodin a dárek od nás bude možná tím jediným a nejlepším, který dítě z takové rodiny pod stromečkem objeví.

V lednu jsme si společně přečetli dlouhý děkovný dopis, který nás přesvědčil o správnosti našeho konání. Děti z něj měly velkou radost a myslím, že je tento nápad posílil v cítění s druhými. Závěrečná bilance celé akce byla úžasná. Krabičky se „sjížděly“ z celé republiky a do dětských rukou jich doputovalo celkem 592, mezi nimi byly i ty naše.:))

Ještě jednou velké díky všem dětem z 2. třídy a jejich rodičům za velmi milý a vstřícný přístup k celé akci.

Šárka Skutková, tř. uč.

Některé děti napsaly:

Jsem moc ráda, že mohu pomáhat dětem, které moc hraček nemají. Určitě si s nimi budou hrát víc než já, protože já mám hraček hodně a už si se všemi tolik nehraji.
Jani Eisenhammerová

Jsem rád, že jsem mohl svojí hračkou potěšit jiné dítě. Přeji mu, aby si hračku oblíbilo stejně jako já.
Danek Bošek

Líbilo se mi, že jsem mohla dát hračky dětem, které nemají rodiče. Jsem ráda, že jsem pomohla, aby měly hezké Vánoce.
Barunka Katonová

Kliknutím obrázek zvětšíte

Předvánoční exkurze - Karlštejn, Beroun

Vloženo 21. 12. 2013

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Celoškolní projekt Ochrana člověka za mimořádných událostí

Vloženo 09. 11. 2013

Dne 31. 10. - 1. 11. se uskutečnila akce ochrana člověka za mimořádných událostí. OČZMU je akce, při které se žáci učí jak pomoci člověku i sám sobě za mimořádných událostí. Například jak se chovat, když propukne požár nebo je zemětřesení. Naučíme se zde třeba protišokovou polohu a znát značky nebezpečí. Druhý den se vydáváme do lesa, kde si zkusíme rozdělat oheň a rozpoznat značky nebezpečí.

Tereza Kočíncová, 6. ročník
 

Dne 31. 10. - 1. 11. 2013 se konala školní akce OČZMU (ochrana člověka za mimořádných událostí). Akce byla užitečná k tomu, abychom se naučili, jak se máme zachovat při mimořádné události. Např. evakuace, povodeň, výbuch... Ve čtvrtek jsme se toto učili, v pátek byla naše třída 6.A v lese na Šavlici a soutěžili jsme. Ostatní třídy byly také v lese na procházce. Tato akce se nám líbila a už se těšíme na příští rok!!!

Julie Pöndlová, 6. ročník
 

Dne 31. října se konalo OČZMU. Naše 6. třída byla v učebně informatiky. Probírali jsme první pomoc. 1. 11. jsme šli ven soutěžit. Měli jsme si vzít: pití, svačinu a párky, batoh, nůž.

Eva Bezděková, 6. ročník

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 (12) 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

        Počet přístupů: 296084

© 2007 - 2020 ZŠ Chlumčany & FoXprofi.com