Základní škola Chlumčany

Sobota, 29. února 2020

Horymír

Školní akce

Setkání bývalých zaměstnanců ZŠ Chlumčany

Vloženo 12. 10. 2014

Soustředění pěveckého sboru

Vloženo 03. 10. 2014

Nastal nový školní rok, a jak se stalo zvykem, tak náš dětský pěvecký sbor vyrazil na třídenní soustředění do Chumeckého mlýna. Tam už na nás čekala mlynářka Maruška s mlynářem Toníkem. Ve svých pokojích jsme si vybalili věci a šli zpívat. Paní učitelka Šustrová pro nás připravila mimo jiné tři krásné písničky, které jsme v sobotu zazpívali novomanželům na svatbě na zámku v Chudenicích, kam jsme byli pozváni.

Kromě zpívání jsme si užili i pečení vuřtů, procházku do nedalekého Přetína, hřebelcování koní, docela pěkného počasí, ale hlavně dobré nálady. Letošní soustředění bylo opět úplně super, a už se těšíme na příští rok (škoda, že pro mě bude poslední).

Lenka Blažková VIII.A

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Sportovní den pro 1. stupeň

Vloženo 25. 06. 2014

Dne 23. 6. 2014 se konal sportovní den pro 1. stupeň. Všechno začalo v tělocvičně házením míče. Pak jsme postupně odcházeli ven na hřiště, kde byly závody v běhání, házení papírů do plamenů (do krabice s plameny), a pak jsme běhali okolo kuželů za ruce. Také jsme vedle venkovního hřiště skákali do písku.

Po splnění základních úkolů jsme dělali ještě další úkoly. Jako první jsme přenášeli míčky na raketě a házeli na kříž. Poslední úkolem bylo chození na chůdách. Za splněné úkoly jsme dostali pitíčka.

Sportovní den se nám moc líbil.

Julie Nykoljuková a Markéta Steinerová, 4. třída

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Návštěva osmáků v MŠ

Vloženo 25. 06. 2014

V rámci projektu Kamarád navštívili žáci osmé třídy Mateřskou školu v Chlumčanech. Účelem setkání bylo, aby si nastávající prvňáčci našli svého kamaráda, který jim bude pomáhat zvykat si na nové školní prostředí.

Po příchodu jsme si společně s předškoláky sedli do velkého kruhu a všichni jsme se navzájem představili. Každý osmák si pak vybral malého kamaráda a vyrazili jsme ven, kde jsme si společně zahráli hru – po hřišti byla rozsypaná písmenka, ze kterých si budoucí prvňáčci poskládali svá jména.

Nakonec jsme se rozloučili, od dětí jsme dostali obrázky se jmény, prý abychom je po prázdninách poznali. Nikdo nezůstal sám a návštěvu jsme si užili.

Jakub Duchek, VIII. ročník

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Den otevřených dveří

Vloženo 13. 06. 2014

V sobotu 31. 5. 2014 pořádala Základní škola Chlumčany Den otevřených dveří u příležitosti blížící se oslavy 100. výročí založení staré školní budovy. Rodiče s dětmi, ale i ostatní návštěvníci mohli zhlédnout v přízemí školy expozici „Školní třída – 1914“, která vznikla ve spolupráci s Domem historie Přešticka díky nadšení a obětavé práci pana Stanislava Dvořáka. Poté se příchozí mohli vrátit do školních let a v jednotlivých třídách si s využitím nového technického vybavení vyzkoušet své znalosti z českého jazyka, vlastivědy, přírodovědy a dalších předmětů. Návštěvu školy jim zpestřilo sladké pohoštění u vstupu a prodej květin a sazenic. Finanční výtěžek získaný z prodeje bude putovat na dobročinné účely. Věřím, že všichni návštěvníci zavzpomínali na svá školní léta a strávili příjemné dopoledne.

Mgr. Lenka Vaňková

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Vybíjená 2014

Vloženo 25. 04. 2014

Ve středu 16. 4. 2014 jsme se zúčastnili okresního turnaje ve vybíjené chlapců a dívek. Naše družstvo ve složení David Zápotocký, Josef Potočník, Karolína Šteffelová, Kamila Kaslová, Josef Šupík, Michal Nykoljuk, Jan Straka, Tomáš Tobrman, Jakub Kotlár, Jan Šubrt a Sebastian Lang dokázalo celý turnaj vyhrát a postoupilo do krajského kola.

Všichni hráči podali výborný výkon, oceňuji především jejich bojovnost, hrací kázeň a touhu po vítězství. Vyzdvihla bych především hru Pepy Potočníka, družstvo podržel jako kapitán David Zápotocký. Obdiv a respekt u soupeřů vzbuzovala i naše děvčata Karolína a Kamila. Ale pochvalu si zaslouží celé družstvo, každý přispěl svou hrou k vítězství.

Přeji jim hodně štěstí a úspěchů v krajském kole.

Jindra Zahálková

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Zoologická a botanická zahrada

Vloženo 12. 04. 2014

Dne 31. 3. 2014 jsme jeli se školou do zoologické zahrady. Byla to taková exkurze. Hodinu nás vedl ředitel zoologické zahrady a říkal nám zajímavosti o zvířatech. Druhou hodinu nás vedla paní, která nám také říkala zajímavosti. Velmi se mi to líbilo. Byly tam i nová zajímavá zvířátka. A viděli jsme také něco zajímavého. Koza porodila v pondělí tři malá a k tomu roztomilá kůzlátka. Bylo to velmi ale velmi zajímavé.

Andrea Polívková, 6. ročník

Dne 31. 3. 2014 se konala biologická a geografická exkurze v zoologické zahradě v Plzni. Dozvěděli jsme se toho hodně. Na všechny dotazy nám vždy odpověděli. V zoologické zahradě jsme si to moc užili.

Julie Pöndlová, 6. ročník

V pondělí 31. března jsme jeli do zoologické a botanické zahrady v Plzni. Nejen že jsme viděli mnoho zajímavých zvířat z celého světa, ale také spoustu rostlin. Mě nejvíce zaujal pes Dingo, který žije ve smečkách a neměl by ho chovat člověk. Pak mě také zaujaly šimpanzi, kteří jsou vlastně něco jako my lidé. Všechny moc boleli nohy ale i tak jsme si to pořádně užili.

Veronika Berglová, 6. ročník

V pondělí 31. 3. 2014 jsme jeli vlakem do Zoo v Plzni. Bylo tam také nové zvíře: novorozený nosorožec Maruška.

Jana Nguyenová, 6. ročník

Dne 31. 3. 2014 naše třída jela do zoologické a botanické zahrady. Cesta byla vyčerpávající, ale nakonec jsme měli všichni energie dost. Bylo tam spoustu krásných zvířat, a mnoho jsme se toho dozvěděli. Exkurze se mi velice líbila a těším se na příští.

Tereza Matoušková, 6. ročník

Hned jak jsme přišli do zoo, tak jsme šli na klokany. Byla tam maminka, která měla v kapsičce malého klokánka. Bylo to strašně roztomilé.

Michaela Wislocká, 6. ročník

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Vyhodnocení projektu Webrangers

Vloženo 12. 04. 2014

V rámci vyhodnocení projektu Webrangers jsem byl společně se spolužákem Davidem Žahourem pozván znovu do pražského Google. Tentokrát jsme měli kratší prezentaci našeho projektu (více informací pod záložkou "Projekt žáků 8. ročníku") před pracovníky Google, se kterými jsme pak i poobědvali. Nakonec bylo vyhodnocení, které nás dost překvapilo. Umístili jsme se na "bramborové" ale přesto úžasné 4. příčce. Více informací o dalších projektech ZDE.

Na závěr bych společně s Davidem chtěl poděkovat p. ředitelce za podporu při našich prezentacích pro další ročníky a také za včasné zajištění doprovodu do Prahy. Také bych chtěl poděkovat p. uč. Šnejdarové a p. as. Baxové, které s námi do Prahy ochotně jely a strávily s námi skoro celý den. Už teď společně s jiným webrangerem chystám další projekt.

Jakub Duchek

Kliknutím obrázek zvětšíte

Pasování na čtenáře

Vloženo 08. 04. 2014

Ve čtvrtek 27. 3. byli naši prvňáčci „pasováni na čtenáře“. Historicky se jedná o 100. ročník prvňáčků, neboť právě před sto lety byla zkolaudována a otevřena budova naší školy.

Prvňáčci nám ukázali, jak umí pracovat na interaktivní tabuli, přečetli pohádku Hrnečku, vař, hledali postavy z oblíbených knížek. Vše úspěšně zvládli, a tak mohli být pasováni. Odnesli si knížku Kuba nechce číst a průkazku do knihovny.

V pátek jsme knihovnu společně navštívili. Čtenáři se seznámili s panem knihovníkem Petrem Štychem. Hádali čtené ukázky ze známých dětských knížek, připomněli si, jak se mají ke knížkám chovat, viděli, jak se knížky obalují. 21 dětí si s chutí ihned knížku i vypůjčilo.

Přeji si, aby se jim knížka líbila, aby našli zálibu ve čtení a brzy si přišli pro další. Zároveň chci poděkovat rodičům za jejich pomoc a trpělivost při prvních krůčcích ve čtení a panu knihovníkovi za obětavost, čas a pomoc při výběru knih.

Kozlová Marta (třídní učitelka)

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Exkurze 4. a 5. ročníku do planetária v Plzeňské Techmánii

Vloženo 08. 04. 2014

26. 3. jsme se školou jeli do Planetária v Plzni. Moc se mi tam líbilo. Bylo to tam moc hezké. Dostali jsme pásky na ruku, abychom jsme se mohli dívat na 3D film. Dívali jsme se na Krásy Vesmíru a Kosmonaut. Také jsme si mohli zkoušet různé atrakce.

Karolína Šteffelová, 5. ročník
 

V planetárium se nám velmi líbilo. Mají tam postup a vývoj vesmírných raket a kino, které je schováno ve slunci. Film, který nám tam pouštěli, byl velmi poučný. Také mají planety u stropu a spousty zajímavých věcí. V herně jsou různé hry pro děti i dospělé.

Martin Hajšman, 5. ročník
 

Když jsme byli v Planetáriu, tak mě tam zaujalo nejvíc kino, kde jsme se dívali na 3D projekci. Dávali film Kosmonaut. Moc se mi to líbilo a klidně bych tam jela znovu. Také jsme tam viděli různé díly o Slunci a o Zemi. A líbila se mi tam také jedna věc, měli tam kosmonautský oblek, který jsme si mohli obléct a vyfotografovat se.

Natálie Císařová, 5. ročník
 

Planetárium se mi líbilo. Plnil jsem různé úkoly, např. hledal rakety. Byla tam spousta her a atrakcí. Také robotická ruka, z té jsem byl hodně nadšen. Také Čínské autíčko na měsíci. Promítal se i film. Bylo to krásné a i zábavné.

Jakub Kotlár, 5. ročník
 

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11) 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

        Počet přístupů: 296095

© 2007 - 2020 ZŠ Chlumčany & FoXprofi.com