Základní škola Chlumčany

Neděle, 17. listopadu 2019

Mahulena

Školní akce

Zoologická a botanická zahrada

Vloženo 12. 04. 2014

Dne 31. 3. 2014 jsme jeli se školou do zoologické zahrady. Byla to taková exkurze. Hodinu nás vedl ředitel zoologické zahrady a říkal nám zajímavosti o zvířatech. Druhou hodinu nás vedla paní, která nám také říkala zajímavosti. Velmi se mi to líbilo. Byly tam i nová zajímavá zvířátka. A viděli jsme také něco zajímavého. Koza porodila v pondělí tři malá a k tomu roztomilá kůzlátka. Bylo to velmi ale velmi zajímavé.

Andrea Polívková, 6. ročník

Dne 31. 3. 2014 se konala biologická a geografická exkurze v zoologické zahradě v Plzni. Dozvěděli jsme se toho hodně. Na všechny dotazy nám vždy odpověděli. V zoologické zahradě jsme si to moc užili.

Julie Pöndlová, 6. ročník

V pondělí 31. března jsme jeli do zoologické a botanické zahrady v Plzni. Nejen že jsme viděli mnoho zajímavých zvířat z celého světa, ale také spoustu rostlin. Mě nejvíce zaujal pes Dingo, který žije ve smečkách a neměl by ho chovat člověk. Pak mě také zaujaly šimpanzi, kteří jsou vlastně něco jako my lidé. Všechny moc boleli nohy ale i tak jsme si to pořádně užili.

Veronika Berglová, 6. ročník

V pondělí 31. 3. 2014 jsme jeli vlakem do Zoo v Plzni. Bylo tam také nové zvíře: novorozený nosorožec Maruška.

Jana Nguyenová, 6. ročník

Dne 31. 3. 2014 naše třída jela do zoologické a botanické zahrady. Cesta byla vyčerpávající, ale nakonec jsme měli všichni energie dost. Bylo tam spoustu krásných zvířat, a mnoho jsme se toho dozvěděli. Exkurze se mi velice líbila a těším se na příští.

Tereza Matoušková, 6. ročník

Hned jak jsme přišli do zoo, tak jsme šli na klokany. Byla tam maminka, která měla v kapsičce malého klokánka. Bylo to strašně roztomilé.

Michaela Wislocká, 6. ročník

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Vyhodnocení projektu Webrangers

Vloženo 12. 04. 2014

V rámci vyhodnocení projektu Webrangers jsem byl společně se spolužákem Davidem Žahourem pozván znovu do pražského Google. Tentokrát jsme měli kratší prezentaci našeho projektu (více informací pod záložkou "Projekt žáků 8. ročníku") před pracovníky Google, se kterými jsme pak i poobědvali. Nakonec bylo vyhodnocení, které nás dost překvapilo. Umístili jsme se na "bramborové" ale přesto úžasné 4. příčce. Více informací o dalších projektech ZDE.

Na závěr bych společně s Davidem chtěl poděkovat p. ředitelce za podporu při našich prezentacích pro další ročníky a také za včasné zajištění doprovodu do Prahy. Také bych chtěl poděkovat p. uč. Šnejdarové a p. as. Baxové, které s námi do Prahy ochotně jely a strávily s námi skoro celý den. Už teď společně s jiným webrangerem chystám další projekt.

Jakub Duchek

Kliknutím obrázek zvětšíte

Pasování na čtenáře

Vloženo 08. 04. 2014

Ve čtvrtek 27. 3. byli naši prvňáčci „pasováni na čtenáře“. Historicky se jedná o 100. ročník prvňáčků, neboť právě před sto lety byla zkolaudována a otevřena budova naší školy.

Prvňáčci nám ukázali, jak umí pracovat na interaktivní tabuli, přečetli pohádku Hrnečku, vař, hledali postavy z oblíbených knížek. Vše úspěšně zvládli, a tak mohli být pasováni. Odnesli si knížku Kuba nechce číst a průkazku do knihovny.

V pátek jsme knihovnu společně navštívili. Čtenáři se seznámili s panem knihovníkem Petrem Štychem. Hádali čtené ukázky ze známých dětských knížek, připomněli si, jak se mají ke knížkám chovat, viděli, jak se knížky obalují. 21 dětí si s chutí ihned knížku i vypůjčilo.

Přeji si, aby se jim knížka líbila, aby našli zálibu ve čtení a brzy si přišli pro další. Zároveň chci poděkovat rodičům za jejich pomoc a trpělivost při prvních krůčcích ve čtení a panu knihovníkovi za obětavost, čas a pomoc při výběru knih.

Kozlová Marta (třídní učitelka)

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Exkurze 4. a 5. ročníku do planetária v Plzeňské Techmánii

Vloženo 08. 04. 2014

26. 3. jsme se školou jeli do Planetária v Plzni. Moc se mi tam líbilo. Bylo to tam moc hezké. Dostali jsme pásky na ruku, abychom jsme se mohli dívat na 3D film. Dívali jsme se na Krásy Vesmíru a Kosmonaut. Také jsme si mohli zkoušet různé atrakce.

Karolína Šteffelová, 5. ročník
 

V planetárium se nám velmi líbilo. Mají tam postup a vývoj vesmírných raket a kino, které je schováno ve slunci. Film, který nám tam pouštěli, byl velmi poučný. Také mají planety u stropu a spousty zajímavých věcí. V herně jsou různé hry pro děti i dospělé.

Martin Hajšman, 5. ročník
 

Když jsme byli v Planetáriu, tak mě tam zaujalo nejvíc kino, kde jsme se dívali na 3D projekci. Dávali film Kosmonaut. Moc se mi to líbilo a klidně bych tam jela znovu. Také jsme tam viděli různé díly o Slunci a o Zemi. A líbila se mi tam také jedna věc, měli tam kosmonautský oblek, který jsme si mohli obléct a vyfotografovat se.

Natálie Císařová, 5. ročník
 

Planetárium se mi líbilo. Plnil jsem různé úkoly, např. hledal rakety. Byla tam spousta her a atrakcí. Také robotická ruka, z té jsem byl hodně nadšen. Také Čínské autíčko na měsíci. Promítal se i film. Bylo to krásné a i zábavné.

Jakub Kotlár, 5. ročník
 

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

WEBRANGERS

Vloženo 01. 03. 2014

V pátek 7. 2. se dva žáci Jakub Duchek a David Žahour zúčastnili celodenního workshopu v českém Google v rámci projektu www.webrangers.cz. V rámci této výzvy dále pracují na svém projektu. Žáci vytvořili webové stránky www.bezpecnasit.ic.cz, které se zabývají nebezpečím sociálních sítí a jiných komunikačních prostředků. Na těchto stránkách jsou rovněž ke stažení dva užitečné programy, které žáci také sami vytvořili. V průběhu posledního týdne také uspořádali sérii přednášek pro 5. - 8. třídu. Na přednášku si připravili nejen poutavou prezentaci, ale i jednoduchý pracovní list. V případě, že se jejich projekt bude mezi první pětkou nejlepších projektů, pojedou žáci do Prahy ještě jednou, prezentovat svou práci zaměstnancům českého Google.

Jakub Duchek

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Projekt „ZELENÉ ŠKOLY“

Vloženo 21. 02. 2014

Naše škola se zapojila do výzvy „ZELENÉ ŠKOLY“. Jedná se o projekt, při kterém máme možnost získat finanční obnos na zlepšení okolí školy. Rozhodli jsme se pro obnovu skleníku na školním pozemku. Peněžní částku získá prvních 15 škol s největším počtem hlasů. Hlasovat mohou všichni (pouze jednou), hlasování je anonymní.

Podpořte naši školu, hlasujte od 22. 2. do 9. 3. 2014 na stránkách www.zeleneskoly.cz

Děkujeme.

Maškarní rej

Vloženo 08. 02. 2014

Letošní maškarní rej jsme spojili s oslavou pololetního vysvědčení. Pátá třída si připravila předtančení, za které jim děkujeme.

Další průběh zhodnotili třeťáci takto: Celý první stupeň začal tančit podle páťáků. U laviček byly krabice s obálkami. Po složení názvu pohádky jsme ji zahráli pantomimou a ostatní hádali, která pohádka to je. Nastal čas na promenádu masek. Stoupli jsme si za masku, která se nám nejvíc líbila. Nakonec jsme tancovali chvilku podle paních učitelek a pak sami. Když jsme odcházeli, dostali jsem všichni sladkou odměnu. Maškarní rej se nám moc líbil.

Za zprávu děkuji třetí třídě, H. Tůmová, vychovatelka ŠD

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Představení - Šermíři

Vloženo 08. 02. 2014

Divadlo se událo 4. 2. 2014. Divadlo představují dva páni, kteří nám něco každý rok řeknou o historii. Je to velmi zábavné a naučné. Bylo o době 11. - 14. století. Což byla doba Přemyslovců. Každý rok si k sobě pozvou například tři dobrovolníky. Dobrovolníci pak představují nějakého krále a podobně. Na závěr nám páni ukazovali, jak bojovali. Když se vše uklízelo, někteří si ještě něco chtěli vyzkoušet.

Andrea Polívková, 6. ročník

V úterý 4. 2. 2014 se v tělocvičně ZŠ Chlumčany konalo představení s názvem Přemyslovci na českém trůně. Bylo to o knížatech a panovnících v Čechách v době Přemyslovců. Představení probíhalo dobře, bylo tam i pár vtipných komentářů. Na konci nám šermíři ukázali, jak umí šermovat. Přestavení bylo hezké.

Julie Pöndlová, 6. ročník

V úterý 4. 2. 2014 se konalo ve škole v tělocvičně Šermířské divadlo Přemyslovci na českém trůně. Moc se nám to líbilo.

Linda Štichová, 6. ročník

V úterý 4. 2. 2014 k nám do základní školy v Chlumčanech, přijelo divadlo Přemyslovci na českém trůně. Představení se všem líbilo a už se těší na další.

Tereza Matoušková, 6. ročník

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Divadlo Alfa

Vloženo 08. 02. 2014

30. 1. 2014 jsme jeli na výlet do divadla Alfa. Představení, které se jmenovalo Pirát07, začínalo kolem 11. hodiny a skončilo někdy po 12. hodině. Byli jsme namačkáni v malém sále a s námi ještě jedna škola, ale představení se všem líbilo a na oběd už jsme byli ve škole.

Tereza Kočíncová, 6. ročník

Ve čtvrtek 30. 1. 2014 jsme jeli do divadla Alfa společně se 7. třídou. Divadlo bylo o jednomu klukovi Karlovi a o dívce jménem Tereza. Divadlo bylo legrační a velmi se mi to líbilo.

Jana Nguyenová, 6. ročník

30. 1. 2014 jsme měli vysvědčení. A hned jak jsme dostali vysvědčení, tak jsme jeli se 7. třídou do divadla Alfa. To divadlo bylo o jednom klukovi Karlovi a o holce Tereze, kteří se do sebe zamilovali. Tuto divadlo se mi líbilo.

Klára Balounová, 6. ročník

Divadlo bylo hezké a vtipné.

Eva Bezděková, 6. ročník

Kliknutím obrázek zvětšíte

Projekt „Kamarád“

Vloženo 07. 02. 2014

Ve čtvrtek 30. 1. si 30 prvňáčků odneslo své první vysvědčení. Slavnostního rozdávání se zúčastnili i žáci z 9. třídy. Ti pomohli svým malým kamarádům se čtením slovních hodnocení. Před odchodem si vzájemně popřáli hodně úspěchů v 2. pololetí.

Marta Kozlová, třídní učitelka 1. třídy

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte

Stránka:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (11) 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

        Počet přístupů: 283117

© 2007 - 2019 ZŠ Chlumčany & FoXprofi.com