Pátek, 25. května 2018

Rozpočet: 27,7 mil. Kč

Realizace: listopad 2014 – červenec 2015

Obsah projektu:

Projekt se zaměřuje na vzdělávání pedagogických pracovníků (zvýšení a rozšíření kompetencí) v oblasti používání nových ICT technologií se specifickým zaměřením na praktické využití ve výuce. Realizací projektu dojde k prohloubení a rozšíření nabídky dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) a rozvoje znalostního kapitálu, vytvoření produktů pro DVPP po celé České republice a jejich provázání na aktuální trendy v oboru ICT.

Projekt vychází z nových poznatků o učení dospělých a využívá inovační vizualizované a interaktivní formy vzdělávání. Projekt je přímo zaměřen na průnik poznatků z teorie do praxe. Záměr projektu vychází z výsledků řady nezávislých šetření (závěry ČŠI, EU, OECD atd.).

Projekt je rozdělen do 3 klíčových aktivit, zaměřujících se na koučink, mentoring a podporu pedagogických a vedoucích pracovníků škol, na DVPP k integraci ICT do výuky a na evaluaci tohoto procesu.

Hlavní výstupy:

• Přes 691 proškolených pedagogických pracovníků
  • 6 vzdělávacích kurzů akreditovaných v rámci systému DVPP:
    1. Moderní trendy ve využití ICT ve výuce
    2. Praktické využití dotykových zařízení ve výuce
    3. ICT v oborových didaktikách
    4. Základy cloudových řešení
    5. Sociální sítě a online komunita
    6. Rozvoj dovedností pomocí ICT
  • webová platforma pro sdílení a výměnu zkušeností, studijních materiálů a e-learning