Úterý, 17. července 2018

Martina

Adopce na dálku

Dixón Naše škola je prostřednictvím Diecézní charity Plzeň zapojena do projektu Adopce na dálku již od roku 2004. Na počátku si sami žáci vybrali chlapce z Bolívie Dixóna, kterého naše škola podporovala po celou dobu jeho školní docházky. Když v roce 2014 Dixón svoji školní docházku ukončil, vybrali si žáci naší školy za „adoptivní spolužačku“ Sandra dívku Sandru, která je také z Bolívie. Peníze na každoroční příspěvek žáci naší školy získávají prodejem vlastních adventních či velikonočních výrobků a upomínkových předmětů při různých akcích.

Dopisy

Dopis červen 2017

Dopis únor 2017

Vánoční přání 2016

Dopis srpen 2016

Adopce v ZOO

Jako drtivá většina zoologických zahrad v ČR je také plzeňská ZOO zřizována svým městem, konkrétně Magistrátem města Plzně. Na jejím provozu se kromě příspěvku státu na chov nejohroženějších druhů světové fauny podílí již jen sponzorské dary organizací a jednotlivců. Drobní přispěvovatelé (tzv. kmotři) pomáhají zajistit chov jednotlivých zvířat.

A tak si naše škola v plzeňské ZOO adoptovala puštíka obecného.

Puštík obecný Puštík obecný Puštík obecný

Český název: Puštík obecný
Latinský název: Strix aluco
Délka těla: 37 - 39 cm